18 ilde FETÖ şüphelisi 45 şüpheli yakalandı

 18 ilde FETÖ şüphelisi 45 şüpheli yakalandı
Okunuyor 18 ilde FETÖ şüphelisi 45 şüpheli yakalandı

18 ilde FETÖ şüphelisi 45 şüpheli yakalandı

Ankara-BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabız üzerinden yaptığı paylaşımda  Adana, Gaziantep, ve Konya’nında içinde olduğu 18 ilde Fettullahçı terör örggütüne yönelik yapılan operasyonlarda 45 şüpheli şahsin gözaltına alındığını açıkladı.

Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildiği açıklandı.

Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.

8 bin 153 kiş yakalandı

1 Haziran 2023-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında son 11 ayda  FETÖ’ye yönelik; 5 bin 191 operasyon düzenlendi, 8 bin 153 şüpheli yakalandı. Bunlardan; 1.518’i tutuklandı, 1.751’i hakkında adli kontrol kararı verildiği açıklandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın