Ağrı’ya 2 Adet Yeni Kapalı Tenis Kortu Yapılıyor – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı

 Ağrı’ya 2 Adet Yeni Kapalı Tenis Kortu Yapılıyor – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı
Okunuyor Ağrı’ya 2 Adet Yeni Kapalı Tenis Kortu Yapılıyor – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı

Servet ARSLAN/AĞRI-BHA

Ağrı’da Modern spor tesislerinin sayısı artarak devam ediyor. Gençlere ve vatandaşlarımıza daha iyi koşullarda spor yapabilmesine olanak sağlamak adına yatırımlara hız veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı’ya 2 adet yeni kapalı tenis kortu kazandırıyor.

Ağrı Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Vali Lütfi Yiyenoğlu Şehir Stadyumu Spor Kompleksi yerleşkesinde, 2 adet yeni kapalı Tenis Kortlarının yapımına başlandı.

“Sporda başarı modern tesislerle mümkündür”

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, yapımına başlanılan tenis kortları inşaat alanında incelemelerde bulunarak, Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak’tan tesis çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ağrı’da sporun gelişmesi için altyapıya, tesisleşmeye ve spor organizasyonlarına çok büyük önem verdiklerini belirten İl Müdürü Din, 12 tenis antrenörünün yıl boyunca okullarda sportif yetenek taraması yaparak, tenis branşına yatkın ve yetenekli çocukları ücretsiz eğitimlerle yetiştireceklerini söyledi.

Sporda başarı modern tesislerle mümkün olduğunu belirten İl Müdürü Din, gelecekte profesyonel sporcu olmanın yolunun bu tesislerden geçecektir. Bu tesisin tamamlanmasıyla birlikte ilimizde; Ulusal ve uluslar arası müsabakalarına ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu tesis Ağrı’da ki spor turizminin kalkınması için önemli bir yatırımdır. Bu modern tesiste Amatör spor kulüplerinin ve halkın istifade edebileceği, gençlerin sportif aktivitelerini yapabileceği, serbest zamanlarını değerlendirebileceğini söyledi.

Sözleşme bedeli 19 milyon 805 bin 721 TL olan tenis kortlarının Ekim ayında bitirilmesi hedefleniyor.647751af ed5d 44f5 b62f dc0155b415cf 1 eaaace2b 66ab 4a56 9dbe f4b34b344080 1 2f91d9dc 2caa 4860 a89f b007d50ff354 1

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın