AKK’den Haymana’ya ziyaret

 AKK’den Haymana’ya ziyaret
Okunuyor AKK’den Haymana’ya ziyaret

AKK’den Haymana’ya ziyaret

Ankara-BHA

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ankara’da yer alan belediyelere tebrik ziyaretlerine devam ediyor. Yılmaz,  konseyde görev alan icra, yönetim ve çalışma meclisi başkanları ile birlikte Haymana Belediyesi’ni ziyaret etti.

Haymana 4

“Kente katkı sunmak isteyenler bu yapıda”

31 Mart Yerel Seçimlerinden başarı ile çıkan Haymana Belediye Başkanı Levent Koçu tebrik eden AKK Başkanı Yılmaz, Koç’a Ankara Kent Konseyi’nin tarihi ve işleyişi hakkında bilgilendirmede bulundu. Yılmaz, konseyi, “Politikaya meraklı olmayan ama kente katkı sunmak isteyen herkes bu yapıda  yerini aldı. Konsey olarak 2000’e yakın kurum ve kuruluş paydaşımız var” dedi. Ayrıca binlerce kişinin gönüllülük esasıyla çalışma gruplarında yer aldığını belirten Yılmaz,  konseyde görev almak için dernek üyesi olma şartının gerekmediğine değindi.

Haymana 3

Haymana’nın turizm potansiyeli konuşuldu

Haymana’nın turizmdeki potansiyelinin büyüklüğüne değinen Yılmaz, Haymana’nın kaplıca suyunun Fransız Fiji kaplıcalarındaki kaynak suyundan daha iyi olduğunu belirtti. Haymana’da yer alan otellerin doluluklarının yetersiz olduğunu söyleyen Yılmaz, ” Ankara’daki spor kuruluşları hala takımlarını Antalya’ya kampa gönderiyor, neden bu takımlar Haymana’ya kampa gelmiyorlar?” diye konuştu.

Haymana’nın turizme kazandırılması için yerel halka da görev düştüğünü belirten Yılmaz, “Buradaki ahali turiste barışık, insan sever bir mizaçla ben varım deyip çalışmazsa buradaki eserlerin çokluğu turist çekemez”  dedi.

“Türkiye’nin en borçlu belediyesiyiz”

Nüfus yoğunluğuna göre Türkiye’nin en borçlu belediyesi olduklarını ifade eden Haymana Belediye Başkanı Levent Koç,” 10 yıllık bir yönetimden devraldığımız Haymana’da bu süre içerisinde bir çivi dahi çakılmamış” diyerek önceki yönetime yüklendi. Koç,  belediye olarak 420 milyon liralık bir borca sahip olduklarını aktardı.

Belediye Başkanı Koç, Haymana’ya altı katlı bir kalıca binası yapıldığını ve an itibariyle inşaatın yüzde ellisinin bittiğini belirtti. Tesis bittikten sonra Ankara’dan ve Ankara dışından gelen herkese ağırlayabilecek bir tesise sahip olacaklarını belirten Koç, sadece iç piyasadaki esnafa 90 milyon lira borcumuz var. Ankara Büyükşehir’den ricamız kaplıca binamızın bitirtebilmemize yardımcı olsunlar” dedi. Koç ayrıca inşaatın maliyetlerinin zaman geçtikçe enflasyon etkisinden dolayı arttığının altını çizdi.

Ziyaret karşılıklı hediyeler ile sona erdi.

Haymana

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın