Amasya’da uyuşturucu madde tacirleri yakalandı

 Amasya’da uyuşturucu madde tacirleri yakalandı
Okunuyor Amasya’da uyuşturucu madde tacirleri yakalandı

Amasya’da uyuşturucu madde tacirleri yakalandı

Betül YILMAZ / AMASYA – BHA

Amasya’ya il dışından uyuşturucu madde getirileceği bilgisi üzerine  Amasya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İl genelinde uyuşturucu maddeyi kullanan ve ticaretini yapanlar yakalandı.

Alınan bilgiye göre İl dışından Amasya’ya uyuşturucu madde getireceği tespit edilen şahıs ve kullandıkları araç Harmanağılı Köyü yolu il merkezi istikametinde takibe alınarak yakalanmış, araç içerisinde M.Ü. ve H.A. isimli şahıslar 95 gram Metamfetamin (190 adet kullanımlık malzeme ele geçirilmiştir) olarak değerlendirilen narkotik madde ile birlikte ele geçirilmiştir. Şahıslar uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinden (TCK-188) tutuklanarak Amasya E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

 

Merzifon İlçe istikametinden İl merkezi istikametine doğru seyir halinde olan araç içinde bulunan S.K., A.K., M.D. ve E.B.A. isimli şahıslarla birlikte yakalandılar. Yapılan aramadan aracın iç aksam kısmına zulalanmış şekilde 367,13 gram Skank ele geçirilmiş, (yaklaşık 700 adet kullanımlık malzeme ele geçirilmiştir) şahıslara yönelik gerekli adli işlemler yapılmıştır.

Merzifon’da A.Z., C.D. ve B.D. isimli şahıslardan 9,49 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) ele geçirilmiş, bahse konu şahıslara uyuşturucu madde kullanma kapsamına (TCK-19) işlem yapılmıştır.

Amasya Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü İl genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinin engellenmesi ve bu tür maddelerin kullanımının önlenmesi amacıyla etkin ve kararlı bir mücadeleye devam edeceğini duyurdu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın