Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’dan Kurban Bayramı mesajı

 Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’dan Kurban Bayramı mesajı
Okunuyor Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’dan Kurban Bayramı mesajı

AKK BAŞKANI HALİL İBRAHİM YILMAZ’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI:

“BEREKETİN SIRRI PAYLAŞMATAN VE DAYANIŞMADAN GEÇER”

“EL ELE VEREREK HUZURLU, BEREKETLİ VE DAYANIŞMA İÇİNDE BAYRAM GEÇİRECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Yılmaz’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Bayram; sevgidir, sevinçtir, paylaşımdır, dayanışmadır, huzurdur, berekettir, ailedir, kenttir, kente aidiyettir, güzel yarınlar için el ele verip sıkıntılara karşı hep beraber göğüs germektir.

Bu günler, manevi ikliminde içinde dostluğu, emeği, dayanışmayı barındıran kültürel belleğimizin mirasıdır. Asırlık köklü bir tarihin ürünüdür. Yeni gelen her kuşakla birlikte farklı değişimlere uğrayan bu kadim kültür geleceğe aktarılır. Aktarılmalıdır da… Bu mirası korumak; geçmişin birikimini koruyup geleceğe güvenle aktarmak demektir.

Tüm kentler gibi kültür miraslarıyla donatılmış 100 yıllık Cumhuriyet’in başkenti Ankara’da; farklı renk, ses ve nefeslerin her birinin ayrı bir değer olduğunun bilinciyle, ben kalarak biz olmanın önemini bilerek el ele vererek, huzurlu, bereketli ve dayanışma içinde bir bayram geçireceğimize inanıyorum.

Gelecek bin yıllarda da Ankara’da ve ülkenin her kentinde tüm insanların barış ve neşe içinde huzurla nice bayramlar geçirmesi ve bayramın getirdiği birlik, beraberlik, dayanışma duygularını kentlerimize yayarak daim kılmak için çalışacağız.

Bu temenniler ile Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın