Ankara Lisesi Kuruluşunun 100. Yıldönümünü Kutluyor

 Ankara Lisesi Kuruluşunun 100. Yıldönümünü Kutluyor
Okunuyor Ankara Lisesi Kuruluşunun 100. Yıldönümünü Kutluyor

Ankara Lisesi Kuruluşunun 100. Yıldönümünü Kutluyor

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün isteği üzerine, ‘’Ankara Kız Lisesi’’ adı ile 11 Ekim 1923’te Hacı Bayram Mahallesi’nde bulunan bir evde 79 öğrencisiyle eğitim-öğretime başlayan Ankara Lisesi, kuruluşunun 100’üncü yılını kutlayacak.

TÖREN DÜZENLENECEK

Ankara Lisesi’nde 11 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 13.30’da düzenlenecek tören, Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Okul Müdürü Zeki Erdugan’ın açılış konuşmasını yapacağı törende, Mezunlar Derneği Başkanı ile protokol konuşmaları gerçekleştirilecek.

DOLU DOLU PROGRAM

Ankara Lisesi tanıtım sunumu ile devam edecek törende halk oyunları ekibi Seymen gösterisi sunacak. Kompozisyon yarışması ödül töreninin yapılacağı etkinlikte Ankara Kız Lisesi Marşı ve Ankara Lisesi’nin 100’üncü Yıl Marşı seslendirilecek. Tören Atatürk kıyafetleri sunumunun ardından resim sergisi ile sona erecek.

OKUL MÜDÜRÜ ERDUGAN’DAN DAVET

Ankara Lisesi Müdürü Zeki Erdugan, “Cumhuriyetimizle yaşıt okulumuzun 100’üncü Kuruluş Yıldönümü törenine katılımınızdan onur duyarız” açıklaması ile törene davette bulundu.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın