Ankara’ya siyasi suikast sebebiyle gelmedim

 Ankara’ya siyasi suikast sebebiyle gelmedim
Okunuyor Ankara’ya siyasi suikast sebebiyle gelmedim

Ateş suikastının tetikçisi konuştu: Ankara’ya siyasi suikast sebebiyle gelmedim

Ankara-BHA

30 Aralık 2022’de gerçekleşen Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin duruşma bugün Sincan Adliyesi’nde gerçekleşti. Duruşmaya,; Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, CHP eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanları Atila Kaya, Suat Başaran, Hakan Ünser ve Alişan Satılmış, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem ince ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sinan Ateş davasını takip etmek üzere Sincan Adliyesi’ne geldiler.

Cinayetin azmettiricisi olduğunu kabul etti

Duruşmada tetikçi Özyağci’nin ardından cinayetin azmettiricisi oldığu iddia edilen  Doğukan Çep savunma yaptı. Çep; cinayetin azmettiricisi olduğunu kabul ederek, ” Planı ben yaptım ama amacım öldürmek değildi. Eğer ben bir suikast düzenlettirecek olsaydım, motorla yanlarından geçerken ateş ettirebilirdim” diye konuştu.

Ateş’i suçladı

Kendisine bu cinayeti neden azmettirildiği sorulunca Çep, ” Sinan Ateş bir dava dosyası için bana söz verdi. Benden para istedi, gönderdim ama sözünü tutmadı” diyerek Ateş’in kendisinden para aldığını iddia etti.

Çep’in, dolandırıldığı için öfkelendiğini söylediğini iddia eden Özyağci, “Abi, sen beni biliyorsun. Sen ayarla ben ayaklarından vururum’ dedim. Daha sonra Suat Kurt’u aradım. Ona ‘Ankara’da bir hasmım var ayaklarından vuracağım yardım eder misin?’ dedim. O da kabul etti.” ifadesini kullandı.

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın