Ankara’yı renklendirecek buluşmada geri sayım başladı

 Ankara’yı renklendirecek buluşmada geri sayım başladı
Okunuyor Ankara’yı renklendirecek buluşmada geri sayım başladı

Rize Valiliği Ayder toplantı salonun gerçekleştirilen toplantıya Vali Baydaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın, Kaymakamlar, Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kurum müdürleri, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Ticaret Borsası temsilcileri katıldı.

Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muammer Bostan Ankara Rize günlerinin konsepti ve içeriği ile ilgili bilgilere vererek; Ana Tema Çayın 100. Yılı olacağını, Çay’ın 100. yılı teması ile hazırlanan Rize Günleri’nde, Sıfır Atık Kapsamında İklim Dostu Rize, 4 Mevsim Turizm gibi konular öne çıkartılacağını belirtti.

100 bin bardak çayın ikram edileceği Rize Günlerinde ayrıca;

– Elektronik Atık Getir Çayı Götür,

– Çay Demleme Yarışması,

– Formulaz,

– Çay Ülkeleri Geleneksel Kıyafet Defilesi,

– Nayla Altı Sohbetleri Deneyim Paylaşımları,

– Coğrafi İşaretli Ürünlerin Sunumu,

– Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık çalışmaları yapılacak.

Rize Simidi ‘Sıfır Atık’ Simgesi Olacak

“Türkiye’nin ilk sıfır atık İl tanıtım günü olma özelliğini taşıyacak olan 2-5 Mayıs Ankara Rize Günlerinde atıksız tüketim faaliyetleri gerçekleştirilecek. Farkındalık konseri, coğrafi işaretli ürün Rize Simidi ile sıfır atık sembolize edilecek. Ayrıca etkinlik sonunda karbon hesaplaması yapılarak hatıra ormanı ile karbon nötrlemesi yapılacak. Bir sonraki il tanıtım günlerine bayrak devredilerek, sürdürülebilirliği sağlanmış olacaktır”

Sunumların ardından organizasyonla ilgili görüş ve öneriler dinlenerek istişarede bulunuldu.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş sunumun ardından yaptığı konuşmada Rize Valiliğinin himayesinde Kaymakamlıklar, Belediyeler ve kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonla Rize’mizin en güzel şekilde tanıtımı için hazırlıkların yapıldığını ve çok güzel bir organizasyonun gerçekleştirileceğine inandığını ifade etti.

WhatsApp Image 2024 02 20 at 152713 4 WhatsApp Image 2024 02 20 at 152713 3 WhatsApp Image 2024 02 20 at 152713 WhatsApp Image 2024 02 20 at 152712 1 1 WhatsApp Image 2024 02 20 at 152712 manset 1

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın