Artvin Havalimanı 1 milyonu geçen yolcu sayısına ulaştı

 Artvin Havalimanı 1 milyonu geçen yolcu sayısına ulaştı
Okunuyor Artvin Havalimanı 1 milyonu geçen yolcu sayısına ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bir dizi ziyaret için Artvin ve Rize’de temaslarda bulunuyor. Uraloğlu, Rize – Artvin Havalimanı’nın geçtiğimiz yıl 1 milyonu geçen yolcu sayısına ulaştığını söyledi.

featured

Rize – Artvin Havalimanı 1 milyonu geçen yolcu sayısına ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Artvin programı kapsamında Borçka AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi. “Ulaştırma alanında Türkiye’nin her tarafında birçok iş yaptık ama ona rağmen bazı yerlerdeki bazı ihtiyaçları belli bir seviyeye getirdik” diyen Uraloğlu, “Doğu Karadeniz’de zaten bir zorluk var. Artvin’e geldik mi o zorluk daha üst noktaya çıkıyor. Bu coğrafya böyle bu coğrafyayı bekleyen sizlere bizim de görevimiz hizmet etmek. Bazen bazı yaptığımız işler o günün ihtiyaçlarını karşılıyor. Gelişen, değişen ihtiyaçlara göre oranın yeniden ele alınması gerekebiliyor. Artvin’de de Borçka’da da bu tür bazı işlerimiz de var” dedi.

Macahel’e tünel projesi

STK temsilcileri ile buluştu

Bakan Abdülkadir Uraloğlu daha sonra il merkezine giderek sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Abdulkadir Uraloğlu, burada yaptığı konuşmada “Bugün Rize Artvin Havalimanımıza indik. Geçen yıl 1 milyonu geçen yolcu trafiğimiz oldu. Haftalık sefer sayımız 65. Burası iş yapar mı yapmaz mı tartışılan bir dönemde günlük ortalama 10 tane uçak var. Oradan geldiğimizde sahil yolunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ehemmiyet vererek bitirdiğimiz bir yoldan seyrettik. Borçka’ya kadar çok istediğimiz standartlarda olmayan bir yolunuz var. Bununla ilgilide çalışmalarımız var. Bir çok yatırım yaptık. Şimdiye kadar, 86 milyar liralık Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı olarak Artvin’e yatırım yaptık. Bölünmüş yolu 40 kilometreye çıkartmışız yine sıcak karışım kaplamada da karayolları sorumluğunda olan yollarımızın 201 kilometresini sıcak karışım kaplama yapmışız” ifadelerini kullandı.

Rize – Artvin Havalimanı 1 milyonu geçen yolcu sayısına ulaştı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın