Aşk mesafe tanımadı! İlk görüşte aşkla başladı

Mersinli İlyas Can Kil, iş gezisi için gittiği maldivler'de Sibiryalı Mariia Sadnova ile tanıştı. İlk görüşte aşk yaşamaya başlayan çiftin düğünü Mersin'de Türk geleneklerine uygun bir şekilde yapıldı.
 Aşk mesafe tanımadı! İlk görüşte aşkla başladı
Okunuyor Aşk mesafe tanımadı! İlk görüşte aşkla başladı

Geçtiğimiz yıl Mart ayında iş gezisi için gittiği Maldivler’de Sibiryalı Mariia Sadnova ile tanışan İlyas Can Kil, 5 dakikalık görüşme sonrasında birbirlerine aşık oldu. Türkiye’ye dönen Kil, Sadnova ile görüşmeyi sürdürdü. Bir süre sonra Mariia’yı Mersin’e davet eden ve ailesiyle tanıştıran Kil, kız arkadaşına ikinci gelişte evlenme teklif etti. Yaklaşık 10 bin kilometrelik mesafe nedeniyle Mariia’nın ailesi başta karşı çıktı ancak aileyi tanıdıktan sonra evliliğe razı oldu. Türkiye’ye hayran kalıp yerleşmeye karar veren Mariia, Türk usulü düğünle evlendi. Kınası yakılan, testi kıran Mariia, Mersin Erdemli’de açık havada yapılan düğünle mesafeleri tanımayarak aşkıyla evlendi. Mersin’in Maldivler’i Ayaş bölgesindeki tarihi mekanları gezip, deniz kenarında vakit geçiren Mariia, mutluluğunu dile getirdi.

Aşkın gücü 10 bin kilometreyi aştı

Eşiyle 5 dakika tanışma fırsatı olduğunu anlatan damat İlyas Can Kil, “Bugün o 5 dakikalık tanışma fırsatı Mersin Erdemli’ye kadar uzandı. 10 bin kilometre uzaklıktaki eşim Mariia’nın artık bir Mersinli eşi var. Aşkın gücü 10 bin kilometreyi aştı ve buraya kadar geldi” dedi.

Tanıştıktan sonra ara ara görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen Kil, “’Ne zaman Türkiye’ye gelebilirsin’ dedim. ’Mayıs ayında 5 günlüğüne’ geldi. Buraları gezdik. Ailemle tanıştırdım, Türk kültürünü göstermeye çalıştım. İkinci kez geldiğinde evlilik teklifi ettim. Kendisi de kabul etti ve Türkiye’ye yerleşme kararı aldı. Nikahımızı yaptık, çok güzel zaman geçirdik. Kendisi Türkiye’yi çok beğendi. Türkçe öğrenmeye karar verdi” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın