Bahçeli’den UEFA’ya sert tepki; Soruşturma maksatlıdır

 Bahçeli’den UEFA’ya sert tepki; Soruşturma maksatlıdır
Okunuyor Bahçeli’den UEFA’ya sert tepki; Soruşturma maksatlıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merih Demiral’ın Avusturya maçında yaptığı bozkurt işareti sonrası UEFA’dan soruşturma başlatılmasına tepki gösterdi. Bahçeli, “UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur” dedi.

featured


Bahçeli’den UEFA’ya sert tepki; Soruşturma maksatlıdır

Ankara-BHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merih Demiral’ın gol sevinici olarak bozkurt işareti yaptıktan sonra UEFA tarafından soruşturma açılmasını sert bir dille eleştirdi. Bahçeli, ” Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiştir” diye konuştu.

Bozkurt işareti dünyaya mesajdır

Merih Demiral’ın attığı golün ardından yaptığı bozkurt işaretinin Türk milletinin dünyaya mesajı olduğuna değinen Bahçeli, ” UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur” ifadelerini kullandı.

UEFA’nın soruşturma kararını kınadığını aktaran Bahçeli, “ahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir” diyerek sağ duyu mesajı verdi.

 

 

Bahçeli’den UEFA’ya sert tepki; Soruşturma maksatlıdır


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın