Başkentte Cumhuriyet’in 100’üncü yılı coşkusu

 Başkentte Cumhuriyet’in 100’üncü yılı coşkusu
Okunuyor Başkentte Cumhuriyet’in 100’üncü yılı coşkusu

Başkentte Cumhuriyet’in 100’üncü yılı coşkusu

Tahsin KEMER – Gurbetelli YALÇIN / ANKARA – BHA 

Cumhuriyet‘in 100’üncü yılı Başkent Ankara’da coşkuyla kutlanıyor. Sabahın erken saatlerinde Ata’nın huzuruna akın eden binler Cumhuriyet ruhunu doyasıya yaşıyor.

BHA HABER ICI 65 1

Anıtkabir’in önünde sıraya giren Başkentliler, hep bir ağızdan Cumhuriyet marşlarını söyledi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda Cumhuriyet’in 100’üncü yaşını kutladı.

BHA HABER ICI 69

”Atam’a geldim bugün”

BHA HABER ICI 72

Ankara’da ilk defa böyle bir kalabalık gördüğünü söyleyen Selin Samer, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında hep birlikte olmanın daha anlamlı olduğunu belirterek, ”Ben 3 senedir Ankara’dayım ama ilk defa böyle bir kalabalık görüyorum. İnsanların coşkulu kutlaması çok güzel. Bizde sabahtan geldik kalabalığı görebilmek için. Böyle bayramlarda hep birlikte olmak daha anlamlı. Akşam da meşalelerle yürüyüşe katılacağız.” dedi.

BHA HABER ICI 70

Anıtkabir’e 160 kişi geldiklerini söyleyen Metin Yağız Yargıç, ”İnanılmaz bir duygu içerisindeyiz. Buraya 160 kişi geldik. Burada coşkumuzu yaşıyoruz. Çok mutluyuz, sevinçliyiz. Atamızın izindeyiz.” diye konuştu.

BHA HABER ICI 56 1

70 yaşında Cumhuriyet’in 100’üncü yıl coşkusunu yaşayan Zeki Batman, ”Atam’a geldim.” diyerek, ”Cumhuriyet özgürlük, egemenlik, insanların kendi kendine yönetmesi demek. Ben 70 yaşıma geldim. Bütün çocukların, torunlarımızın güzel yaşaması için çabalıyoruz. Atam’a, Paşam’a geldim ben bugün. 100’üncü yıl coşkumu onun huzurunda yaşayacağım.” ifadelerini kullandı.

”Bu güzel ülke için minnettarız”

BHA HABER ICI 68

Bulgaristan’da doğup büyüyen Aylin Ahmet, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl coşkusunu yaşamak için Ankara’ya geldiğini söyledi. ”Burası bizim ana vatanımız.” diyen Ahmet, ”Çok heyecanlıyım. Bulgaristan’dan geldim Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutlamak için. İyi ki Atatürk gelmiş, bu Cumhuriyet’i kurmuş ki biz de özgürce yaşayabiliyoruz. Bulgaristan’da doğup büyümeme rağmen burası bizim ana vatanımız. Kıymetini bilelim, sahip çıkalım Cumhuriyet’imize.” şeklinde konuştu.

BHA HABER ICI 67 1

Atatürk ve tüm kahramanlara minnettarlığını dile getiren Nil Boşnak ise, ”Çok heyecanlı ve çok duyguluyuz. Bu muhteşem bir duygu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımıza çok teşekkür ediyoruz ve minnettarız bize böyle güzel bir ülke bıraktıkları için. Şu an varsak, ben bir kadın olarak bu haklara sahipsem Atam’a borçluyum.” dedi.

BHA HABER ICI 63

BHA HABER ICI 71 BHA HABER ICI 64 1

BHA HABER ICI 73

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın