Bir Hareketine Bakar Hayat

 Bir Hareketine Bakar Hayat
Okunuyor Bir Hareketine Bakar Hayat

BHA-ANKARA

Yüksekova’da simülasyon tırına yoğun ilgi

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Bir Hareketine Bakar Hayat” projesi çerçevesinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesine getirilen simülasyon tırı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

hakkari1
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN “BİR HAREKETİNE BAKAR HAYAT” PROJESİ ÇERÇEVESİNDE HAKKARİ’NİN YÜKSEKOVA İLÇESİNE GETİRİLEN SİMÜLASYON TIRI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ. (METİN TEK/HAKKARİ-İHA)

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Bir Hareketine Bakar Hayat” projesi çerçevesinde, trafik güvenliğine dikkati çekmek ve emniyet kemeri kullanım alışkanlığını artırmak amacıyla Yüksekova ilçesine mobil simülasyon turu getirildi. Gerçekleştirilen etkinlikte sürücüler mobil tırdaki araca binerek, emniyet kemeri simülasyon aracını test edip yavaşlatılmış şekilde yaşanan trafik kazalarında emniyet kemerinin önemine tanıklık etti.

Görevlilerce emniyet kemeri kullanımının önemi uygulama sırasında sürücülere aktarıldı

Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Selami Durna, “Yüksekova’ya İçişleri Bakanlığı tarafından bir simülasyon aracının getirildi. Şoförlerin emniyet kemeri alışkanlığını artırmak amacıyla burada bir eğitim verildi. Burada emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gösterildi. Gelişmiş toplumlarda emniyet kemeri bir sorumluluk haline getirilmiş durumda. Biz de emniyet kemerini zorunluluk haline getirmemiz lazım. Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak biz de buradaki simülasyon aracını test ederek sürücülerimizin yanında bulunduk. Burada emeği geçen İçişleri Bakanlığına, Emniyet Genel Müdürlüğüne, İl Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne şoförlerimize böyle bir eğitimde katkı sundukları için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın