Bu depremin adı Hatay depremi olmalı

 Bu depremin adı Hatay depremi olmalı
Okunuyor Bu depremin adı Hatay depremi olmalı

AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) deprem ile ilgili yaptığı konuşmada “Bu depremin adı her ne kadar Pazarcık Kahramanmaraş depremi olsa da sonuçları itibarı ile en büyük kaybı ve hasarı Hatay’da vermiştir ve bu depremin adını Hatay depremi olmasını teklif ediyoruz” dedi.

featured

Milletvekili Yayman: Bu depremin adı Hatay depremi olmalı

AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 4 Ekim tarihinde TBMM’de depremle ilgili konuşma yaptı.

Yayman yaptığı konuşmada, “15 milyon insanımızı etkileyen depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsinin mekanları cennet, ruhları şad olsun. Bu deprmende 11 yakınını kaybeden bir kardeşiniz olarak bunun bir deprem değil bir kıyamet olduğunu belirtmek isterim. Bu depremin adı her ne kadar Pazarcık Kahramanmaraş depremi olsa da sonuçları itibarı ile en büyük kaybı ve hasarı Hatay’da vermiştir ve bu depremin adının Hatay depremi olmasını teklif ediyoruz. Değerli Milletvekilleri, biz çok büyük bir yıkım yaşadık. sadece Hatay’da 25 bin canımızı kaybettik.” dedi.

Milletvekili Yayman, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Bir vekil olarak değil depremzede olarak en büyük hedefimiz tüm depremzedelerin en kısa zamanda kalıcı konutlara yerleşmesi ve yaraların sarılmasıdır” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Yayman: Bu depremin adı Hatay depremi olmalı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın