Bu düğün Türkiye rekoru olabilir! Sadece takı merasimi 6 saat süren törende altınlar, milyonlar havada uçuştu

Van'ın tanınan ailelerinden Bayram ailesinin oğlu ile Gıravi aşiretinin kızının düğünü gündeme bomba gibi düştü. 10 bin katılımlı devasa düğünde takı merasimi 6 saat sürerken, damada milyonlarca para geline ise kilolarca altın takıldı.
 Bu düğün Türkiye rekoru olabilir! Sadece takı merasimi 6 saat süren törende altınlar, milyonlar havada uçuştu
Okunuyor Bu düğün Türkiye rekoru olabilir! Sadece takı merasimi 6 saat süren törende altınlar, milyonlar havada uçuştu

Van’ın tarihine damga vuran son yılların en görkemli düğünü, Bayram ailesinin sevilen oğlu Onur Bayram ile Gıravi aşiretinin değerli kızı Havin Şen’in muazzam bir törenle gerçekleşti. Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen bu büyük buluşma, Türkiye’nin dört bir yanından binlerce davetlinin yanı sıra Amerika, Almanya, Fransa, Hollanda, İran, Irak ve Suriye’den de katılımla taçlandı. İhtişamlı düğün törenine aşiret liderleri, kanaat önderleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve birçok iş adamı katılarak bu özel günü kutladılar. Düğün boyunca toplamda 220 küçükbaş hayvan kesildi ve bu zengin sofralar, konuklara muazzam bir ziyafet sunuldu.

WhatsApp Gorsel 2023 10 23 saat 17.21.33 7d8047d4
Bu düğün Türkiye rekoru olabilir! Sadece takı merasimi 6 saat süren törende altınlar, milyonlar havada uçuştu 4

6 SAAT SÜREN TAKI MERASİMİ VE DAMADA TAKILAN MİLYONLAR DÜĞÜNE DAMGA VURDU

Yaklaşık 10 bin kişinin iştirak ettiği bu büyük şölen, takı merasimiyle taçlandı. Tam 6 saat süren takı merasiminde damada takılan 10 milyon 150 bin TL nakit parayı tam 12 kişi saydı. Geline ise kilolarca altın takıldı. Bu takı merasimi, son yılların en görkemli ve en pahalı takı töreni olarak tarih kitaplarına geçti.

Düğün hakkında konuşan Vanlı iş adamı Veysel Ürüm, beklenenin üzerinde bir katılım gerçekleştiğini vurgulayarak, “Bölgenin kanaat önderleri, aşiret liderleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları ve birçok iş insanını burada ağırladık. Daha büyük ve coşkulu bir düğün yapmayı arzuluyorduk, ancak Filistin’deki trajedi nedeniyle sade bir tören düzenlemeye karar verdik. Özellikle İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği saldırıları düşünerek bu mutlu günümüzü biraz sakinleştirdik. Ancak yine de 10 binin üzerinde kişinin katılımıyla unutulmaz bir düğün gerçekleştirdik. Gelin ve damada ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

WhatsApp Gorsel 2023 10 23 saat 17.21.33 eca54eb5
Bu düğün Türkiye rekoru olabilir! Sadece takı merasimi 6 saat süren törende altınlar, milyonlar havada uçuştu 5

DÜĞÜNE 8 ÜLKEDEN KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Düğünün damadı olan Cemal Bayram ise düğüne katılan kalabalığın kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini belirterek, “Düğünümüze Amerika’dan, Fransa’dan, Almanya’dan, Hollanda’dan, İran’dan, Irak’tan, Suriye’den ve Yunanistan’dan gelenler oldu. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese içten teşekkür ediyorum. Ayrıca ulaşamadığım bazı arkadaş ve dostlarım var. Belki adres değişikliği, belki yoğunluktan dolayı ulaşamamış olabilir. Ben onların üzüntüsünü yaşıyorum. Şimdiden hepsinden özür diliyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp Gorsel 2023 10 23 saat 17.21.34 b0c4ef0b
Bu düğün Türkiye rekoru olabilir! Sadece takı merasimi 6 saat süren törende altınlar, milyonlar havada uçuştu 6

Bayram, İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği katliamların gölgesinde, buruk bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek, “Malum İsrail’in Filistin’e saldırısını içimize sindiremiyoruz. İçimiz kan ağlıyor. Bu nedenle düğünümüzde fazla coşkulu olmamaya özen gösterdik” diye ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın