Burası çöplük değil! Adana

Adana’da yaklaşık 250 bin kişinin yaşadığı ilçede bulunan çöplük, hem kötü koku yayıyor hem de halk sağlığını tehdit ediyor. Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertan Kara, “Artık çöplüğün olduğu alan uygun bir bölge değil. Halk sağlığı açısından başka alanlar düşünülmeli” dedi.
 Burası çöplük değil! Adana
Okunuyor Burası çöplük değil! Adana

Adana’da 250 bin kişinin yaşadığı ilçede bulunan çöplük mevcut çöpü depolamak için yeterli alanı olmadığı için fazlalık çöpler etrafa pis koku yayıyor hemde insan sağlığını tehdit ediyor.Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertan Kara, “Artık çöplüğün olduğu alan uygun bir bölge değil. Halk sağlığı açısından başka alanlar düşünülmeli” dedi.

Mahkeme sessiz kaldı

Çukurova Üniversitesi, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, yurtlar ve birçok okulun da bulunduğu bölgede oturmaya başlayanlar Sarıçam Platformu’nu kurup tesisin çevre ve insan sağlığına zararları sebebiyle taşınması ya da tamamen kaldırılması için mahkemeye başvurdu.Ancak mahkeme sessiz kalmayı tercih etti.Yetkililer ise tesis kurulduğunda etrafında hiçbir insan yaşam olmadığını binaların tesis kurulduktan sonra yapıldıklarını dile getirdi

Halk tesisin kaldırılmasını istiyor

Hem vatandaşlar hem de uzmanlar şimdi sosyal medyadan kampanyalar başlatarak yetkililere seslerini duyurup, yeni yerleşim yerinin adeta ortasında kalan çöplüğün şehir dışına taşınmasını istiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın