Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı
Okunuyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanacak olan iş birliği protokolü imza töreninde konuşan Bakan Işıkhan, “Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği, insan hayatının her safhasının da bu hıza ayak uydurma eğilimi gösterdiği bu enformatik çağı hep birlikte tecrübe ediyoruz. Gittikçe dijitalleşen çağımız, insana temas eden bütün kamu kurumlarının ve hizmetlerini de nispeten dijital hale getirmektedir. Doğru kullanıldığında çok büyük kolaylıklar sağlayan bu dönüşüm sürecinden en yüksek seviyede faydalandığımız kurumlarımızdan bir tanesi de İŞKUR’dur. İş arayan ile işveren arasındaki en sağlam köprü olma vazifesini üstlenen kurumumuzun, vatandaşlarımıza sunduğu birçok hizmete çevrimiçi olarak erişebiliyoruz. Bu anlamda bugün imzalayacağımız protokolün İŞKUR’un dijital dönüşümüne önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Işıkhan, Türkiye’nin bilim ve teknoloji politikaları alanındaki en saygın ve köklü kuruluşlardan birisi olan TÜBİTAK ile gerçekleştirilecek protokol sayesinde, İŞKUR’un hem yapay zekâ destekli sisteminin geliştirilmesinin, hem de istatistiksel altyapının güçlendirilmesinin de sağlanacağına değinerek, “Ayrıca bu projeyle yazılım altyapısının diğer kurum faaliyetlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesine ve istihdam hizmetlerinden aktif ve pasif işgücü programlarına kadar kurumumuzun tüm yazılım ihtiyaçlarını karşılama noktasında TÜBİTAK ile etkin bir iş birliğini planlıyoruz. Bunun yanında 2024 Emekliler Yılı ile ilgili olarak da Kurumumuz SGK ile TÜBİTAK arasında ortak çalışmalar ve projeler gerçekleştirilecektir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, dijital çağın nimetlerini kamu hizmetlerimiz en doğru ve en verimli bir şekilde yansıtacak çalışmalara önayak yapmaktadır. Bu vesileyle Sayın Mehmet Fatih Kacır Bakanımıza, öncü çalışmaları ve destekleri için de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kamu hizmetlerinin hızlı ve kolay erişilebilirliğinin de en az o hizmetin sunumu kadar önemli bir husus olduğunu bildiklerine vurgu yapan Bakan Işıkhan, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın desteği ile kurumsal faaliyetlerimizi geliştirmeye, güncellemeye devam edeceğiz. Protokolümüzün Bakanlıklarımız ve Kurumlarımız adına hayırlı olmasını diliyor, başta Sayın Bakanımız olmak üzere, emeği geçen, katkı sağlayan herkese de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da bir konuşma yaptı.

Daha sonra protokolün imzalanmasının ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın