Cevdet Yılmaz Suudi Arabistanlı Bakanlarla bir araya geldi

 Cevdet Yılmaz Suudi Arabistanlı Bakanlarla bir araya geldi
Okunuyor Cevdet Yılmaz Suudi Arabistanlı Bakanlarla bir araya geldi

Cevdet Yılmaz Suudi Arabistanlı Bakanlarla bir araya geldi

ANKARA- BHA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al Faleh ve Turizm Bakanı Ahmed Al Khateeb ile ikili görüşmelerde bulunduğunu duyurdu.

Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu kapsamındaki görüşmelerde iki ülke arasındaki güçlü bağların olduğunu turizm ve yatırım alanında iki taraflı çalışmaların sürdürülmesi gerektiği hakkında konuştu. Yılmaz paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

“Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al Faleh ile görüşmemizde ülkelerimiz arasında son iki yılda yüzde 50 oranında artarak 2023 yılında 6,8 milyar dolar seviyesine ulaşan ticaret hacminin çok daha yüksek seviyelerde olmasını hedeflediğimizi ve kısa dönemde hızla en az 10 milyar dolar seviyesine ulaşılması hedefimizi teyit ettik. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte Türk ve Suudi Arabistan iş dünyasının sıklıkla bir araya getirilmesi hususunda mutabık kaldık.

Türkiye’den Suudi Arabistan’ı ziyaret eden vatandaşlarımızın sayısının ise 2023 yılında 3,5 kattan fazla artarak 670 bine ulaşmasının önemini değerlendirdik. Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki turizm potansiyelinin daha fazla değerlendirilmesi gerektiği konusunda da görüş birliğimizi dile getirdik.

İki ülkenin liderleri arasındaki yakın ve güçlü siyasi diyaloğun varlığının ekonomik işbirliğimize olan katkısı geleceğe dönük işbirliği çalışmalarımızı daha da güçlendirecektir. Türkiye, Suudi Arabistanlı yatırımcılar için önemli fırsatlar sunmaya devam ederken, Suudi Arabistan da Türk müteşebbislerimiz için önemli yatırım ortamları sunmayı sürdürecektir.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın