Çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında 50 şüpheli yakalandı

 Çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında 50 şüpheli yakalandı
Okunuyor Çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında 50 şüpheli yakalandı

Çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında 50 şüpheli yakalandı

ANKARA – BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında İstanbul merkezli 48 ilde düzenlendiğini ve 50 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında İstanbul merkezli 48 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 50 şüpheli yakalandı.

“48 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda şüpheli yakalandı emniyet genel müdürlüğü siber suçlarla mücadele daire başkanlığımızın koordinasyonunda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında: çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, İstanbul merkezli Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak olmak üzere 48 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği tespit edildi. Operasyon kapsamında 48 şüpheli yakalandı. Tabanca ve çok sayıda dijital materyale el kondu. Operasyonu gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum en hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.”

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın