Depremden etkilenen Balıkçıların destekleme ödemeleri yapıldı.

 Depremden etkilenen Balıkçıların destekleme ödemeleri yapıldı.
Okunuyor Depremden etkilenen Balıkçıların destekleme ödemeleri yapıldı.

ANKARA-BHA

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle afet bölgesi ilan edilen illerde, su ürünleri yetiştiricilik işletmelerinin destekleme ödemesinin bugün hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

Bakan Yumaklı, bu işletmelerde oluşan hasar ve yıkımlar sebebiyle zayi olan balık yumurtaları, anaç, yavru ve porsiyonluk balıklardan dolayı oluşan zararın giderilmesi ve su ürünleri yetiştiricilik işletmelerinin faaliyetlerinin devamlılığının sağlanması amacıyla 44.676.500 ₺ destekleme ödemesinin bugün saat 18:00’den sonra üreticilerin hesaplarına yatırılacağını belirtti.

Sağlıklı ve güvenilir gıda temininin Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirten Bakan Yumaklı, artan nüfus ve buna paralel olarak ortaya çıkan hayvansal protein açığının giderilmesinde sürdürülebilir su ürünleri yetiştiriciliğinin önemine dikkat çekti. Yumaklı, depremde zarar gören su ürünleri yetiştiricilik işletmelerinin faaliyetlerinin devamlılığının sağlanmasının bölge ekonomisi ve sürdürülebilir gıda temini için önemli olduğunun da altını çizdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın