Eroğlu Dünya Tokatlılar Gününü kutladı

  Eroğlu Dünya Tokatlılar Gününü kutladı
Okunuyor  Eroğlu Dünya Tokatlılar Gününü kutladı

Tokat’ta 2021 yılında ilan edilen yılın 60. günü olan 1 Mart Dünya Tokatlılar Günü’nü Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu paylaştığı videoyla kutladı.

featured

Eroğlu Dünya Tokatlılar Gününü kutladı

Hüseyin Kömür   BHA/TOKAT

Tokat’ın trafik plakası koduyla özdeşleşen ve her yıl yılın 60. Günü olan 1 Mart, Dünya Tokatlılar günü olarak kutlanıyor. İlk kez 2021 yılında başlatılan bir etkinlikle Dünya Tokatlılar Günü olarak kutlanan 1 Mart, dünya üzerinde yaşayan 3.5 milyondan fazla Tokatlıyı manevi anlamda da bir araya getiriyor.

“Tokat’ın güzelliklerini ortaya koyuyoruz”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bir video yayınlayarak tüm dünya genelindeki Tokatlıların gününü kutladı. Başkan Eroğlu, “Bugün 1 Mart Tokatlılar Günü. Ben de buradan başta şehirde yaşayan bütün hemşerilerimi, dünya üzerindeki bütün Tokatlı hemşerilerimi buradan selamlıyorum. Ve 1 Mart Tokatlılar Gününü kutluyorum. 1 Mart’ı birkaç yıldır kutluyoruz. Burada hem şehrimizin değerini ortaya koyuyoruz hem şehrimizle ilgili güzellikleri ortaya çıkartıyoruz. Tokat’a dair hatırlanması gerekenleri ifade ediyoruz. 1 Mart’ı böyle kutluyoruz Ben de buradan bir kez daha nice nice 1 Martlara diyorum. Ülkemiz var olsun. Şehrimiz var olsun. Tokatlılar var olsun” dedi.

 Eroğlu Dünya Tokatlılar Gününü kutladı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın