Güzelyurt’ta AK Parti, Sağlık’ta MHP kazandı!

 Güzelyurt’ta AK Parti, Sağlık’ta MHP kazandı!
Okunuyor Güzelyurt’ta AK Parti, Sağlık’ta MHP kazandı!

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesi ve Sağlık beldesinde yerel seçimler tekrar edildi. Yeniden yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre Güzelyurt’ta AK Parti Belediye Başkan Adayı Ünal Demircioğlu, Sağlık beldesinde ise MHP adayı Abdullah Tosun kazandı.

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde 31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdare Seçimleri Yüksek Seçim Kurulu’na AK Parti tarafından yapılan “Kısıtlı seçmenler oy kullandı” itirazıyla 7 Nisan’da iptal edilmişti. İYİ Parti adayı Hazım Turan’ın 549, AK Parti adayı Ünal Demircioğlu’nun 548 ve MHP adayı Sadullah Er’in 537 oy aldığı iptal edilen 31 Mart seçimi bugün tekrarlandı. Güzelyurt’ta, 3 okulda saat 08.00’de başlayan ve 9 partinin yarıştığı seçimde 2 bin 32 Güzelyurtlu seçmen sandığa gitti.

Sağlık Beldesinde ise vatandaşlar, 31 Mart’ta 763 oy alan MHP Belediye Başkan adayı Abdullah Tosun ve 762 oy alan AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Yiğit için 3 okulda oylarını kullandı. Öte yandan tekrarlanan seçim dolayısı ile bir önceki seçimin itirazı olan kısıtlı seçmenlerin oy kullanmasına karşı Yüksek Seçim Kurulu tarafından titizlikle inceleme yapıldı.

Güzelyurt’ta Ünal Demircioğlu Kazandı

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde alınan sonuçların ardından seçimlerin tekrarlanması kararı alınan Güzelyurt’ta tekrarlanan seçimler sonucunda kesin olmayan sonuçlara göre 873 oy ile AK Parti adayı Ünal Demircioğlu kazanan taraf oldu. İYİ Parti adayı Hazim Turan tekrarlanan seçimlerde 580, MHP adayı Sadullah Er ise 287 oy alabildi.

Sağlık Beldesinde Aptullah Tosun Kazandı

Sağlık Beldesinde ise tekrarlanan seçimler sonucunda kesin olmayan sonuçlara göre MHP adayı Aptullah Tosun, seçimi kazanan taraf oldu. Yaşar SARIKAYA / AKSARAY

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın