HER ŞEY, ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ BİRAZ OLSUN GÜLDÜREBİLMEK İÇİN

 HER ŞEY, ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ BİRAZ OLSUN GÜLDÜREBİLMEK İÇİN
Okunuyor HER ŞEY, ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ BİRAZ OLSUN GÜLDÜREBİLMEK İÇİN

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, afetzede çocuklara depremin etkilerini bir nebze de olsa oyunlarla unutturmaya çalışıyor. Çocuklar, ara tatilde Bakanlık tarafından deprem bölgesinde düzenlenen etkinliklerle eğleniyor. 

Bakan Mehmet Özhaseki, ara tatilde de deprem bölgesindekiçocukların yanında olduklarını söyleyerek, “Her şey, çocuklarımızın yüzünü biraz olsun güldürebilmek için.” dedi.

BHA

crop bakan ozhaseki 8230 20231113125224

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığı, deprem bölgesindeki çocukların yüzünü bir nebze olsun güldürebilmek için ara tatil etkinlikleri düzenliyor. Hafta sonu Kahramanmaraş’ta başlayan ve bugün Hatay’da devam eden etkinliklerde, balon ve kukla gösterileri, karaoke, ‘tahmin et bakalım’ gibi çocukların katılım sağlayacağı aktivitelerin yanı sıra geleneksel oyunlar, dev jenga, sihirli labirent ile depremin çocuklar üzerindeki etkisinin azaltılması amaçlanıyor.

Etkinliklerde ayrıca çocukları çevre konusunda bilgilendirmek ve geri dönüşümün önemini eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla da atölye çalışmaları ve sahne gösterileri de düzenleniyor.

crop bakan ozhaseki 8230 20231113125308

HER ŞEY, ONLARIN BİR TEBESSÜMÜ İÇİN”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,ara tatilde de deprem bölgesinde çocukların yanında olduklarını söyledi. Bakan Özhaseki mesajında, “Her şey, çocuklarımızın yüzünü biraz olsun güldürebilmek için.” dedi.

“ARA TATİLDE, ARKADAŞLARIMIZLA EĞLENİYORUZ”

Çocuklar, oyun alanlarında çok eğlendiklerini söyleyerek, “Ara tatilde arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz, oyunlar oynuyoruz. Çok mutlu oluyoruz.” dedi. Çocuklar, ara tatilde düzenledikleri böyle bir etkinlik için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na teşekkür ettiler.

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU AİLELERİNE MORAL OLUYOR 

Çocuklar gün boyu çeşitli oyunlarla eğlenirken; çocukların mutluluğu ailelerine de moral oldu. Çocuklarının yüzlerindeki gülümseme için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na teşekkür eden veliler, ara tatilde böyle bir etkinliğin düzenlenmesinin çok anlamlı olduğunu ve çocuklarının mutluluğuyla mutlu olduklarını ifade etti.

ETKİNLİKLER, 17 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

İlki Kahramanmaraş’ta başlayan ve konteyner kentlere yakın uygun alanlarda düzenlenen etkinlikler, Hatay, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya’da 17 Kasım’a kadar sürecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın