İletişim Başkanlığı’ndan Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel etkinlikler

 İletişim Başkanlığı’ndan Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel etkinlikler
Okunuyor İletişim Başkanlığı’ndan Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel etkinlikler

İletişim Başkanlığı’ndan Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel etkinlikler

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının coşkusunu yansıtacak etkinliklerin ayrıntılarını paylaştı.

“Türkiye Yüzyılı” vurgusuyla yapılan bu kutlamalarda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık tarihindeki önemli başarılar ve atılımlar vurgulanacak.

İşte bu büyük kutlama programının ayrıntıları:

Teknoloji ile geçmişi hatırlamak

Türkiye’nin son 100 yılda elde ettiği kazanımlar, en yeni teknoloji kullanılarak dijital sergiler ve üç boyutlu gösterilerle anlatılacak. Görsel bir şölen olarak İstanbul Boğazı’nda dronlar ve havai fişeklerle kutlama yapılacak.

Tarihi mekanlarda ışık gösterileri

Galata Kulesi, Haydarpaşa Tren Garı, Cumhuriyet Müzesi, Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı gibi önemli tarihi mekanlar, özel ışık gösterileri ile renklendirilecek. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından bestelenen “100’üncü Yıl Marşı” bu mekanlarda yankılanacak.

Etkinliklerin kalbi taksim meydanı

İstanbul Taksim Meydanı’nda, Atatürk Kültür Merkezi’nin önüne “Maziden Atiye Türkiye Yüzyılı” gösterim alanı kurulacak. Burada su perdesi, su şovu ve üç boyutlu içerikler, vatandaşlara tarihi bir deneyim sunacak.

Recep Tayyip Erdoğan Özel Sergisi

İstanbul Üsküdar Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki son 20 yılda gerçekleşen projeler dijital deneyim alanında sergilenecek.

Diğer illerde kutlamalar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, diğer illerde de meydanlarda 100’üncü yıl kutlamaları gerçekleştirilecek.

Yurt dışında kutlamalar

Yurtdışındaki büyükelçilikler tarafından çeşitli kutlamalar düzenlenecek, ve yabancı misyonlarda 100’üncü yıl sergileri sergilenecek. Ayrıca, 100’üncü yıl kutlamalarına özel içeriklerin yer aldığı “yuzuncuyil.gov.tr” internet sitesi oluşturuldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın