İngiltere’de Gazze’ye destek için yemek düzenledi

 İngiltere’de Gazze’ye destek için yemek düzenledi
Okunuyor İngiltere’de Gazze’ye destek için yemek düzenledi

İngiltere’de Gazze’ye destek için yemek düzenledi

İsmail Karakaş/Londra-BHA

İngiltere’nin Milton Keynes kasabasında bulunan bir restoran sahibi hayırsever iş insanı Yelda Karagöl, işyerine Filistin bayrağı asarak destek verirken, Gazze’de yaşananlara tepki göstermek ve maddi destek sağlamak amacıyla bir akşam yemeği organizasyonu yaptı.

Organizasyonda Filistin asıllı doktorlar ve diğer milletlerden çeşiti meslek insanları bir araya gelerek maddi destek sağladılar.

 

WhatsApp Image 2024 05 21 at 03.08.06

Restoran sahibi Yelda Karagöl yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “İsrail’in uyguladığı ablukayı ve saldırıları daha da ağırlaştırması nedeniyle Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşanıyor. Gazze halkına destek olmak ve insani ve Müslüman bir birey olarak bu zulme sessiz kalamayız, bunun için çeşitli Milletlerden oluşan insanlarla bir araya geldik bu akşam maddi bir yardım toparlayıp Gazze’de zulüm altında acı çeken insanlara ulaştıracağız”

Organizasyona katılım sağlayan Gazeteci İsmail Karakaş konuşmasında şunları söyledi: “İnsanı insan yapan değerler vardır. İnsanlık: Özgürlük, eşitlik, kardeşlik, adalet, sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve dayanışma insana özgü ve bütün insanlar için ortak sayılabilecek üstün değerlerdir. Şüphesiz ki düşünmek fikir üretmekte insana özgü bir şeydir. Bir masanın etrafında oturup bütün insanlık için düşünce üretmek de erdemli insanların yapacağı iştir.

Bu akşam farklı milletten insanların bir masa etrafında buluşup Gazze’de yaşanan insanlık dramı için neler yapabiliriz diye bir araya geldik. Herkes karınca kararınca kendince bir şey ortaya koydu. Sonunda Gazze’ye maddi destek ve manevi destek ortaya çıktı. Bu buluşmayı sağlayan  Restaurant sahibi hayırsever iş insanı Yelda ablamıza ve gelen tüm dostlara teşekkür ediyorum.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın