İskenderun Belediyesi’nden Ağaç Kurtarma Operasyonu

 İskenderun Belediyesi’nden Ağaç Kurtarma Operasyonu
Okunuyor İskenderun Belediyesi’nden Ağaç Kurtarma Operasyonu

İskenderun Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, inşaat çalışmalarının başlayacağı rezerv alanlarındaki ağaçları kurtarma operasyonu başlattı.

featured


İskenderun Belediyesi’nden Ağaç Kurtarma Operasyonu

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’in talimatı ile önce rezerv alanlarında inceleme yapan ekipler, kurtarılası gereken ağaçları belirledi. Mevcut yerlerinden sökülecek ağaçların dikileceği bölgeler tespit edildi. Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’in girişimleri ile Kahramanmaraş Belediyesinden temin edilen özel aparatlı iş makinası, rezerv alanlarındaki ağaçları zarar vermeden kökünden sökerek yeni yerlerine nakletti.

WhatsApp Gorsel 2024 06 25 saat 13.56.21 75a61ef7

Yaşayan her canlının değerli olduğuna dikkat çeken İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, “Yaşadığımız deprem felaketi sonrası yaşama tutunmaya çalışan her canlı bizim için değerlidir. Elbette önceliğimiz, vatandaşlarımızın sorunlarını bertaraf etmek. Bunun için de mesai mefhumu gözetmeksizin var gücümüzle çalışıyoruz. Öte yandan doğayı korumak da görevimiz. İskenderun genelinde rezerv veya yerinde dönüşüm yapılacak alanlardaki ağaçları kurtarmak için çalışma başlattık. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden temin ettiğimiz özel aparatlı iş makinası ile bu ağaçları zarar vermeden söküp, başta sahil şeridimiz olmak üzere ihtiyaç duyulan bölgelere dikiyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Dönmez, İskenderun’a bir hayvan oteli kazandıracakları müjdesini de verdi.

İskenderun Belediyesi’nden Ağaç Kurtarma Operasyonu


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın