İsrail hunharca insan öldürebiliyorsa sebebi İslam aleminin dağınıklığıdır

 İsrail hunharca insan öldürebiliyorsa sebebi İslam aleminin dağınıklığıdır
Okunuyor İsrail hunharca insan öldürebiliyorsa sebebi İslam aleminin dağınıklığıdır

Erdoğan: İsrail hunharca insan öldürebiliyorsa sebebi İslam aleminin dağınıklığıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İsrail, Gazze’de ve diğer Filistin şehirlerinde hatta buralara komşu ülkelerde hunharca insan öldürebiliyorsa bunun sebebi onun gücü değil, İslam aleminin dağınıklığıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliğinin 62. Genel Kuruluna katıldı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Erdoğan, “İsrail, Gazze’de ve diğer Filistin şehirlerinde hatta buralara komşu ülkelerde hunharca insan öldürebiliyorsa bunun sebebi onun gücü değil, İslam aleminin dağınıklığıdır. Batılı ülkelerin yönetimleri adeta İsrail’in esiri olmuş durumdayken, aynı ülkelerin halklarında yaşanan uyanış ve giderek yükselen itirazlar bize insanlık adına umut veriyor. İngiltere’de caddelerin halini görüyorsunuz. Fransa’da görüyorsunuz. Amerika’da görüyorsunuz. Dün Berlin’de görüyorsunuz. Demek ki ‘Ya Kahhar’ ismi şerifiyle bir başka uyanış tecelli ediyor.” dedi.

Erdoğan, İsrail’in bir terör devleti olduğunu belirterek bu terör devletinin başında olan kişinin de İsrail halkını isyan ettirdiğini söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:

“Onun için eceli yakındır. Bu suçun mutlaka uluslararası düzeyde takip edilmesi, soruşturulması ve zalimlerin hak ettikleri cezaları almaları şarttır. Aksi takdirde dünyada hiçbir birey, hiçbir toplum kendini güvende hissedemez. Arkasına Amerika ve Avrupa gibi güçleri alan her terör oluşumu, insanları dilediği gibi katledecek, soykırıma varan vahşetler uygulayacaksa dünya düzeni tümden bozulmuş demektir. Her bozuk düzen gibi bu düzenin de değişmesi kaçınılmazdır. Biz bu hakikatleri dile getirerek, değişim talebini dünya gündemine taşıyarak ve görüştüğümüz her ülke temsilcisiyle paylaşarak üzerimize düşeni yapmanın gayreti içindeyiz”

Erdoğan İsrail’in Gazze’ye yönelik soykırımını 2 bini aşkın avukatla gerekli yerlere şikayet edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın