Karateciler, Hırvatistan’dan takım halinde şampiyon olmak istiyorlar

 Karateciler, Hırvatistan’dan takım halinde şampiyon olmak istiyorlar
Okunuyor Karateciler, Hırvatistan’dan takım halinde şampiyon olmak istiyorlar

Karateciler, Hırvatistan’dan takım halinde şampiyon olmak istiyorlar

Hırvatistan’da düzenlenecek olan ‘Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’na çok iyi hazırlandıklarını ifade eden A Milli Takım Teknik Direktörü Adnan Şamdan, 11 kadın, 13 de erkek sporcuyla Avrupa Karate Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi temsil edeceklerini belirterek, “Toplam 16 kategoride yarışacağız. Kampımızda gördüğünüz gibi çok iyi imkanlarla hazırlandık. Sporcularımızın motivasyonları ve teknik kapasiteleri çok iyi. Bu Avrupa Şampiyonası’nda hedefimiz takım olarak, genel klasmanda Avrupa şampiyonu olmak. Geçen sene müsabakalarımız çok iyi geçti. Altın madalyayı kıl payı kaçırdık ama 50 ülke arasında en çok madalya alan 2’nci ülke olduk. Bu sene o seneki gördüğümüz eksikleri tamamlayarak inşallah o hataları yapmayacağız. Altınlarla Türkiye’yi genel klasmanda 1’inci yapmayı düşünüyoruz. Bu turnuvada tecrübeli ve gençlerden oluşan bir kadromuz var. İçlerinde Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcularımız, olimpiyat madalyalı sporcularımız mevcut. Umut ediyorum ki hepsi Avrupa şampiyonu olarak geri dönecekler” diye konuştu.

Eda Eltemur

‘’ ERAY 9. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNA GİDİYOR’’

Karate A Takım 60 kiloda ülkemizi temsil eden Olimpiyat Gümüş madalyalı Eray Şamdan, ‘’Toplamda 8 Avrupa şampiyonluğum var 9. İçin Hırvatistan’a gidiyorum. Orada kürsünün en üst basamağına çıkarak, istiklal marşımızı okutup ülkeme altın madalya ile dönmek istiyorum. Çok ciddi çalışıp sıkı kamp programları yaparak Avrupa Şampiyonasına hazırlandık. Daha önceden tanıdığım muhtemel rakiplerimi mi de hocalarımızla analiz ederek özel bir çalışama programı uyguladık. Şuan hem fiziksel olarak hem de mental olarak Avrupa şampiyonasına hazırım. Benim şampiyonluk hedefimin yanı sıra bu kez genel klasmanda da şampiyon olmak istiyorum.’’ dedi.

” HEDEFİM 2’NCİ KEZ BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU”

Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek diğer milli sporcu Eda Eltemur ise geçmişte kategorisinde önemli madalyalar kazandığını ifade ederek, “23 yaşımda, 2022 Büyükler Avrupa şampiyonluğunu aldım. Onun öncesinde İslami Dayanışma Oyunları, Akdeniz Oyunları, premier ligler, dünya ligleri gibi önemli müsabakalarda şampiyonluklarım ve madalyalarım bulunmakta. Şimdiki hedefim 2’nci kez Büyükler Avrupa şampiyonluğunu alıp 2025’te dünya şampiyonasında da madalya almak” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ ÜLKEMİZİ AVRUPA’DA EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK”

Hırvatistan’daki şampiyonaya takım olarak büyük bir motivasyonla hazırlandıklarını dile getiren A Milli Erkek Takımı Kaptanı Burak Uygur ise, şu şekilde konuştu:

“Hedefimiz her zamanki gibi daha önceki yıllarda başardığımız şekilde, yine ülkemizi ve bayrağımızı, Avrupa’nın en yüksek basamağında olacak şekilde temsil etmek. Erkek ve kadın takımı gayet formda. Antrenörlerimizin gayretli çalışmalarının meyvelerini Zadar’da alacağız. Kariyerimde ferdi olarak 3 Avrupa şampiyonluğum var. U21’de dünya şampiyonluğu. Yine büyüklerde dünya 2’nciliğim bulunuyor. Takım arkadaşlarım Avrupa’da ve dünyada her zaman olduğu gibi en iddialı isimler. Türk Milli Takımı’nın her bir ferdi gibi, her girdiğim turnuvada şampiyonluk en büyük hedefim.”Burak Uygur

‘’UZUN VE ZORLU BİR KAMP SÜRECİNDEN GEÇTİK’’

Kariyerindeki 2. Avrupa şampiyonası katılacak olan Furkan Kayalı ise ‘’Kıbrıs, Mısır ve Ankara olmak üzere uzun ve zorlu bir kamp sürecinden geçtik. Hedefimiz bu yıl hem Erkekler Takım Kumite branşında hem de genel klasmanda şampiyon olmak. ’dedi.

Hırvatistan’da düzenlenecek olan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası için Karate A Millİ Takım kafilesi 6 Mayıs Pazartesi günü saat 06:00’da İstanbul Havalimanından hareket edecektir.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın