Kesintisiz enerji için çalışıyorlar

 Kesintisiz enerji için çalışıyorlar
Okunuyor Kesintisiz enerji için çalışıyorlar

Trakya Bölgesi`nde 1,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren TREDAŞ, Kurban Bayramı tatili boyunca, tüketicilerin enerji konusunda sıkıntı yaşamaması için 467 arıza onarım ve bakım personeli ve 116 araç ile 7 gün 24 saat sahada olacak.

FOTO1
DCIM100MEDIADJI_0279.JPG

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde, 20 bin kilometrekare alanda 1,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), hizmet bölgesinde enerji sıkıntısı yaşanmaması için 9 güne uzatılan Kurban Bayramı tatili boyunca sahada olacak.

15-23 Haziran tarihleri arasında, yaşanabilecek olası arızalara hızla çözüm üretmek hedefiyle 467 arıza onarım ve bakım personelini ve 116 aracı 7/24 sahada bulunduracak olan TREDAŞ, acil durumlarda kullanılmak üzere, 51 jeneratör, 6 kablo test aracı, 4 İnsansız Hava Aracı (İHA) ve 5 mobil trafoyu uygun noktalarda devreye girmeye hazır halde bekletecek.

YAPAY ZEKÂ TREDAŞ ENERJİK, TALEPLERE ANLIK YANIT VERİYOR

Kurban Bayramı’nda özellikle tatil beldelerindeki nüfus yoğunluğu nedeniyle artan enerji talebine sorunsuz yanıt vermek amacıyla hazırlıklarını yapan TREDAŞ, “Operasyon Merkezi” ile bayram boyunca elektrik şebekelerini uzaktan kontrol ederek sahadaki ekiplerin çalışmalarını anlık takip etmeye devam edecek. Bu sayede herhangi bir arıza ve kesinti durumunda dakikalar gibi kısa bir sürede olaya müdahale edilerek sorunun giderilmesi sağlanacak.

Planlı kesinti haricinde olası arıza durumlarında müşteriler için iletişim kanallarını da güçlendiren TREDAŞ, 186 Çağrı Merkezi, web sitesi ve yapay zekâ TREDAŞ Enerjik üzerinden müşterilerinin taleplerini anlık olarak dinleyecek.

FOTO3

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın