Kömür fiyatları cepleri yakacak

 Kömür fiyatları cepleri yakacak
Okunuyor Kömür fiyatları cepleri yakacak

Ardahan’da hava sıcaklıklarının düşmesi ve kış mevsiminin başlamasıyla vatandaşları ısınma telaşı sardı. Artan odun, kömür fiyatları karşısında vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı.

featured

Kömür fiyatları cepleri yakacak

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

Geçen seneye göre fiyatların hayli arttığından yakınan vatandaşlar, kış yakacağı odun ve kömür ihtiyaçlarını karşılama derdine düştü. Havaların soğumasıyla vatandaşlar kış hazırlıklarına başladı. Son dönemlerde üst üste gelen zamlar odun, kömür fiyatlarını uçurdu. Bir ton kömür fiyatının 7 bin 500 ile 8 bin arasında satıldığı Ardahan’da vatandaşlar ihtiyaçları olan odun ve kömürü artık ton olarak değil, torba olarak almaya başladı.

Soba ve kömür kullanımının püf noktalarının altını çizen kömür satıcıları; “Soba ve kömür kullanımı çok önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalar var. Soba kullanmasını ve kömürün nasıl yakılacağını bilmeyenler zaman zaman zehirlenmelere neden oluyor. Buna çok dikkat etmek gerekiyor. Kovalı sobalarda mutlaka kömürü alta koyup üstten tahta parçası ile tutuşturmanız gerekiyor. Çünkü öbür türlü yanan bir ateşin üzerine kömür attığınız zaman hava rüzgarlı ise duman geri tepip içeri veriyor. Bundan dolayı da karbonmonoksit zehirlenmeleri meydana geliyor. Özellikle müşterilerimize kovadaki ateş bittiği zaman tekrar kovayı yenileyip kömürü üstten yakmalarını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yakarlarsa hiçbir sorun yaşamayacaklardır” diye konuştular.

Kömür fiyatları cepleri yakacak

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın