Konya’da “Özgür Filistin” mitingi

 Konya’da “Özgür Filistin” mitingi
Okunuyor Konya’da “Özgür Filistin” mitingi

Konya’da “Özgür Filistin” mitingi

Mine KÖSELER/KONYA – BHA

Konya Hükümet Meydanı’ndaki mitinge,Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve binlerce vatandaş katıldı.Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddeti anlatan görüntüler izletildi. Mitingde konuşan Fatih Erbakan, babası Merhum Necmettin Erbakan‘ın da 43 yıl önce yine Konya’da Kudüs mitingi yaptığını, bugün de aynı şuurla Filistin’e sahip çıkmak ve destek olmak maksadıyla toplandıklarını belirterek; “Bugün Konya’da zulme ve zalime karşı çelik gibi iradeyle bir duruş sergilediğimizi bütün dünyaya göstereceğiz.

 

F8aK7AfXYAAgmoo

Filistin davası bizim milli davamız’ diye haykırmak için toplandık. Erbakan hocamız gibi ‘Eğer Amerika İsrail’i çok seviyorsa, alsın o İsrail’i Alaska’ya taşısın.’ diye haykırmak için toplandık.İsrail’in Gazze’de,dünyanın gözü önünde sergilediği insanlık suçunu, mazlum sivil halka  kadın, çocuk, yaşlı gözetmeksizin vahşet politikası uyguluyor.Bir taraf katil, diğer taraf maktulken, biz tarafsızız diyemeyiz. İsrail kendi tıynetsizliğini yüzyıllardan beri yapıyor ve yapmaya da devam edecek.Filistin’de de 75 seneden beri yapıyor.Kınamanın  ve ateşkes çağırısı yapmanın bir faydası yok.Netanyahu için tutuklama kararı çıkarması gerekiyor Türkiye’nin de burada gerekli girişimleri başlatması lazım” dedi.

 

F8Zqm2YWIAAuXIz

 “Batı ikiyüzlülüğünü sergilemeye devam ediyor”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu‘nun açıklaması ise şöyle;”Batı ikiyüzlülüğünü gösteriyor. Bizim kuzeyimizde de Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş var. Batı, tek sıra halinde Ukrayna’nın arkasına dizildi. Neymiş Putin savaş suçu işliyormuş. İsrail,daha dün bir hastaneye fosfor bombalarıyla saldırmadı mı?Bütün zalimler yakında nasıl devrildiklerini görecekler. İnsanlıktan nasibini almamış İsrail’e ‘durun’ demek beyhudedir. Kınamak onları durdurmaz, barış çağrıları da kar etmez. Hepimiz barış istiyoruz ama Siyonist bir tek şartla barışa yanaşır. Ya savaşma kapasitesini bütünüyle yitirecek ya da kendisiyle savaşmayı göze alan birileri karşılarına dikilecek.”

Hamas’ın yurt dışı sorumlusu Halid Meşal mitinge görüntülü katıldı, kendilerine destek olanlara teşekkür etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın