Mesleki eğitim sanayinin ihtiyacına uygun planlanmalı

 Mesleki eğitim sanayinin ihtiyacına uygun planlanmalı
Okunuyor Mesleki eğitim sanayinin ihtiyacına uygun planlanmalı

ASO Başkanı Ardıç: Mesleki eğitim sanayinin ihtiyacına uygun planlanmalı

ANKARA – BHA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Ankara Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yapıldı.

1 27

ASO Başkanı Seyit Ardıç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Oda ve Borsaların başkan ve yöneticileri, organize sanayi bölgeleri temsilcileri, ilçe milli eğitim müdürleri ile eğitim camiasından çok sayıda isim katıldı. Değerlendirme toplantısında sanayinin uygulayıcı kadro ihtiyacını gidermeye yönelik eğitim politikaları tüm yönleriyle ele alındı.

2 21

Toplantının açılış konuşmasını yapan ASO Başkanı Seyit Ardıç, mesleki eğitimin sanayiciler için ne kadar önemli olduğunu her platformda gündeme getirdiğini belirtti. Ardıç, dünya ekonomisinde çok önemli ve hızlı değişimlerin yaşandığı bir dönemden geçildiğine dikkat çekerek, “Değişimlere hızlı adapte olabilmek için, kalkınmanın en önemli unsurlarından biri olan beşeri sermayenin çağın gereklerine uygun bir anlayışla eğitilmesi, yeni becerilerin kazandırılması hayati konular arasında yer alıyor” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın