Montella: Bütün hedeflere ulaşmaya çalışacağız

 Montella: Bütün hedeflere ulaşmaya çalışacağız
Okunuyor Montella: Bütün hedeflere ulaşmaya çalışacağız

Montella: Bütün hedeflere ulaşmaya çalışacağız

BHA SPOR SERVİSİ

UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu 7. maçında A Milli Futbol Takımı, Letonya’yı konuk etti. Ay yıldızlılar rakibini 4-0 mağlup etti ve EURO 2024’e katılmayı garantiledi. Maçın ardından A Milli Takım’ın teknik direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

Oyuncularının performansından mutlu olduğunu söyleyen Vincenzo Montella, “Benim için çok güzel bir gün, çok mutluyum. Maçla alakalı da geliştirmemiz gereken bazı noktalar var, Onları fark ettim. Onların üzerinde duracağız ve çalışacağız. Hazırlıklı bir şekilde istediğimiz bütün hedeflere ulaşmaya çalışacağız” dedi.

“İlk hedefimiz bizim Almanya’ya ulaşmaktı”

Montella, EURO 2024’de milli takımının muhtemel rakipleri ile ilgili ise şunları söyledi:

“Bu konuda herhangi bir hesap yapmamıştım. Çünkü ilk hedefimiz bizim Almanya’ya ulaşmaktı. Sonrasında tabii ki de iştahımız da artacak. Çünkü birincilik için de oynayabiliriz.”

“Bugün de direkt sahanın kenarındayken yaşadığımda gerçekten inanılmazdı”

İtalyan teknik maçtaki atmosfer ile ilgili ise şu şekilde konuştu:

“Taraftarımıza canı gönülden tebrik ve teşekkür etmek istiyorum. Çünkü baktığınızda zaman zaman maçta biraz zorlandığımızda bile sahada bir nebze 12. adam görevini yerine getirdiler. Ben eskiden birkaç kere tanıklık etme fırsatım olmuştu. Bugün de direkt sahanın kenarındayken yaşadığımda gerçekten inanılmazdı. O yüzden çok teşekkür etmek istiyorum.”

“Daha iyisini yapabileceğimizi de biliyoruz”

Öne geçtikten sonra oyunun belli bölümlerinde baskı yediklerini aktaran Montella, “1-0’dan sonra ritmi biraz düşürdük ve geriye çekildik. Onu geliştirebiliriz. Çünkü daha iyisini yapabileceğimizi de biliyoruz. O yüzden bunun üzerinde de duracağımız kesin” diye konuştu.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın