Okullar Ne Zaman Açılacak?

 Okullar Ne Zaman Açılacak?
Okunuyor Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullarda yılın ikinci ara tatili 5 Nisan 2024 tarihinde başladı. Ramazan Bayramı’na denk gelen ara tatilin süresini merak eden öğrenciler ve veliler, tatil takvimini araştırıyor. Ara tatil 6-14 Nisan tarihlerinde uygulanacak. 6 Nisan Cumartesi ve 7 Nisan Pazar günleri de tatil kapsamında olduğundan öğrenciler toplamda 9 gün tatil yapmış olacak.

featured

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından evde aile ile geçirilen zamanın niteliğinin artırılması ve çocuklara zenginleştirilmiş bir çevre sunulması amacıyla okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Ara Tatil Etkinlik Kitabı” hazırlandı. Bu etkinlik kitabı, 6-14 Nisan tarihlerini kapsayan ara tatilde, çocukların okul ile ev arasındaki devamlılığı desteklemek için özgün etkinliklerden oluşuyor. Okul öncesi eğitimde çocukların aileleri ile doğada zaman geçirmesi, ilkokul öğrencilerine Ramazan Bayramı ile ilgili değerlerin aktarılması, ortaokul öğrencilerine ise derslere yönelik etkinliklerin sunulması amaçlandı.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Ara tatil sürecinin Ramazan Bayramı’nı kapsamı nedeniyle arife gününden başlayarak millî ve manevi değerleri önceleyen bir süreç tasarlandığı belirtiliyor.

 

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın