ÖZEL ÖĞRENCİLERE ZEYNA İLE TERAPİ – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı

 ÖZEL ÖĞRENCİLERE ZEYNA İLE TERAPİ – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı
Okunuyor ÖZEL ÖĞRENCİLERE ZEYNA İLE TERAPİ – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ZEYNA İLE TERAPİ

Otizm farkındalık ayı kapsamında Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekibi özel bireylere hayvan sevgini aşılamak üzere harekete geçti. Ekipler ilk olarak Bizim Otizm Vakfı’nda, daha sonra da HayatPark Otizm Kurs Merkezi’ndeki özel bireylere arama kurtarma köpeği Zeyna ile birlikte eğitim verdi. HayatPark’ta gerçekleştirilen etkinliğe Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Akyar da katıldı.

Bir 2 kişi, köpek ve yazı görseli olabilir

Bir 15 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Bizim a Otizm Vakfi BİZİM ΟΤΖΜ κόγα; taM Bizim a Otizm Vakft D 0100 0100' görseli olabilir

HAYVAN SEVGİSİ KAZANDIRILDI

Zeyna ile verilen eğitime özel bireylerin ilgi gösterdiğini açıklayan HayatPark Otizm Kurs Merkezi öğretmenlerinden Ülkü Atalay, “Bugün Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekibi, arama kurtarma köpeği Zeyna ile bize kısa bir eğitim gerçekleştirdi. Özel bireylerimiz Zeyna ile vakit geçirmekten çok mutlu oldular. Onunla oyunlar oynadılar. Hayvan sevgisi kazanmaları adına bu etkinliği çok önemsiyoruz. Konyaaltı Belediye Başkanımız Cem Kotan’a, aramızda bulunan Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcımız Veysel Akyar’a ve belediyemize böyle bir etkinlik düzenledikleri için çok teşekkür ediyoruz“ dedi.

Bir 3 kişi, kara kaplumbağası ve su kaplumbağası görseli olabilir

AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK 

Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı Sinan Toprak da, nisan ayının otizm farkındalık ayı olması nedeniyle belediyenin arama kurtarma köpeği Zeyna ile birlikte özel bireylere yönelik farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. Toprak, “Arama kurtarma köpeğimiz Zeyna ile otizmli bireylere bir rehabilitasyon faaliyetinde bulunduk. Onlara faydalı ve yararlı olmaya çalıştık. Köpeklerle yapılan terapi ve rehabilitasyonun derslerine olumlu katkısı olsun istedik. Otizmli öğrencilerin hayvan sevgilerini artırmaya çalıştık. Köpek fobilerini de yenmeye çalıştık. Elimizden geldiği kadar da bu tür faaliyetlerde bulunmak istiyoruz“ diye konuştu.

Bir 5 kişi, köpek ve yazı görseli olabilir

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın