Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği’nden açıklama ; Her gün ölmekten yorulduk

 Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği’nden açıklama ; Her gün ölmekten yorulduk
Okunuyor Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği’nden açıklama ; Her gün ölmekten yorulduk

Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği’nden açıklama ; Her gün ölmekten yorulduk

SAMSUN-BHA

Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği (SMKD) tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda kortej etinliği düzenlendi. Kortej etkinliğinde dernek adına konuşan SMKD Medya Sorumlusu Cem Burak Karagülle, kuryeliğin tehlikeli meslek kategorisine bile alınmadığı konusunda sitem ederek ” Her gün ölmekten yorulduk. Tehlikeli meslekler kategorisine alınmayan mesleğimizi icra ederken ölmeye,
her gün bir kardeşimizin ölüm haberini görmeye, kolunu, bacağını kaybeden kardeşlerimize -en azından hayatta olduklarına dair- teselli vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Meydani

Karagülle, her geçen gün ölen kurye sayısının katlanarak arttığını belirterek ” Adını anacağım kazalar, ilk değiller ve son da olmayacaklar. İhmaller zincirine dikkatinizi çekmek istiyorum. Mesleğimiz Türkiye gündemine bi pandemide, bir de Somali Cumhurbaşkanı oğlunun çarparak Yunus Emre GÖÇER’in ölümüne sebep olduğu kazada oturdu.

İstanbul’da Mert ÇAKIR, Feridun KAPLANER, Ankara’da Samet ÖZGÜL, Ata Emre AKMAN, Samsun’da Sefa Şerif EFE, Mustafa UĞUR, Mahir BAK, Karabük’te Tevfik ARAYICI ve niceleri. Bıçaklı, kaçkın saldırganlar, trafikteki magandalar, ehliyetsiz sürücüler yüzünden belki daha kaybedeceğimiz nice isim. Bir bir, biz!

Caydırıcı cezaların artık gelmesi için, daha ne kadar ölelim? Hatalar silsilesiyle adam öldürenler daha ne kadar ev hapsiyle cezalandırılacak? Adalet istiyoruz. Acılı ailelerimizin, biraz olsun acıları dinsin istiyoruz” dedi.

Davet 19 Mayis Ataturku Anma

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın