Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: TFF’de değişim kaçınılmaz

 Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: TFF’de değişim kaçınılmaz
Okunuyor Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: TFF’de değişim kaçınılmaz

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: TFF’de değişim kaçınılmaz

Spor – BHA

17 kulüp başkanının katılımıyla gerçekleşen Kulüp Birliği toplantısının sona ermesiyle birlikte Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç ve Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, açıklamalarda bulundu. Kulüpler Birliği başkanlığından istifasını isteyen Ali Koç’un talebini reddettiklerini belirten kulüp başkanları, TFF yönetiminde değişimin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Yüksel Yıldırım, toplantıya katılmayan katılmayan kulüplerin Rizespor, Galatasaray ve Trabzonspor olduğunu belirtti.

”Ret talebini kabul ettiği için kendisine teşekkür ederiz”

Kulüpler Birliği’nde yeni bir başkana ihtiyaç duymadıklarını belirten Saraç, ”Sayın Ali Koç’un tüm kulüplerin menfaatini düşündüğünü biliyoruz. İstifasına verdiğimiz ret talebini kabul ettiği için kendisine teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Saraç’ın hemen ardından sözlerine başlayan Yüksel Yıldırım, ”Ali Bey’in istifasını kabul etmedik ve 17 kulüp de bizimle aynı karardaydı. O da bizi kırmadı ve görevine devam edecek.” dedi.

”TFF’de değişim kaçınılmaz”

Toplantıda birçok konunun konuşulduğunu ifade eden Yüksel Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

”Herkesin ortak bir fikri var; bu da TFF’nin görevini artık yapamadığı. Federasyonda değişim zamanı artık geldi. Değişim kaçınılmaz. Bu değişimin temeli de tam olarak burada atılacak. TFF veya MHK’de değil. Biz, gücümüzü, emeğimizi, paramızı ve zamanımızı vereceğiz. Gerisini de artık TFF ‘Bu işi nasıl hallederiz’ diye düşünsün.  Ama bu şimdi mi olur sezon sonu mu olur, onu bilemiyoruz.”

”Yabancı hakem istiyoruz”

Yönetim dışında başka konuların da konuşulduğu belirten Yıldırım, ”Ayrıca yabancı hakem konusunu da konuştuk. Buna daha tam olarak hazır olmasak da birçok kulüp yabancı hakem fikrine katılıyor. Ancak bunun nasıl yapılacağını, altyapısının nasıl hazırlanacağını biz bilemiyoruz. Ama biz yabancı hakemi istiyoruz, özellikle VAR konuşmalarından sonra..” sözlerini söyledi.

Kulüpler Birliği’nin açıklaması

Kulüpler Birliği, yaptığı yazılı açıklamayla Ali Koç’un istifasının reddedildiğini duyurdu:

”29 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Sayın Ali Y. Koç’un Kulüper Birliği Vakfı Başkanlığından istifası ile ilgili olarak, toplantıya katılan 16 kulübümüzün 15’i ve telefonla ulaşılan 3 kulübümüz olmak üzere toplam 18 kulübümüzün ittifakıyla, Başkanımız Sayın Ali Y. Koç’un istifasının kabul edilmemesi ve başkanlık görevine devam etmesine karar verilmiştir.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın