Şifa Hastanesi saldırısı ‘insanlığa karşı suç’

Hamas'ın medya ofisi, İsrail'in Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği baskını, "savaş suçu", "ahlaki suç" ve "insanlığa karşı suç" olarak nitelendiren bir bildiri yayınladı.
 Şifa Hastanesi saldırısı ‘insanlığa karşı suç’
Okunuyor Şifa Hastanesi saldırısı ‘insanlığa karşı suç’

Hamas’ın medya ofisi, İsrail’in Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne düzenlediği baskını, “savaş suçu”, “ahlaki suç” ve “insanlığa karşı suç” olarak nitelendiren bir bildiri yayınladı.

featured

Hamas: Şifa Hastanesi saldırısı ‘insanlığa karşı suç’

Dün gece saatlerinde gerçekleşen, İsrail’in Gazze’de bulunan Şifa Hastanesi’ne yönelik saldırısında 9 bine yakın hasta ve sağlık personeli etkilendi.

Saldırı ardından Hamas medya ofisi, baskını, “savaş suçu”, “ahlaki suç” ve “insanlığa karşı suç” olarak nitelendiren bir bildiri yayınladı.

Filistin Bilgi Merkezi tarafından yayınlanan bir videoda Hamas lideri İzzet el-Rişk, İsrail’in sivil bir tesise saldırdığını söyleyerek, eylemi kınadı. Hamas daha önceki açıklamasında, Washington ve ABD Başkanı Joe Biden’ı baskından sorumlu tuttuğunu belirtmişti.

İsrail ve ABD, Hamas’ın Şifa Hastanesi’ne bağlı bir komuta üssüne sahip olduğunu iddia ederken, Hamas ise bu iddiayı reddediyor ve Şifa Hastanesi’nin sivil bir sağlık kuruluşu olduğunu ifade etti.

Hamas: Şifa Hastanesi saldırısı ‘insanlığa karşı suç’

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın