Şimdi; siyaset değil Hatay’ı yeniden ayağa kaldırma zamanıdır

 Şimdi; siyaset değil Hatay’ı yeniden ayağa kaldırma zamanıdır
Okunuyor Şimdi; siyaset değil Hatay’ı yeniden ayağa kaldırma zamanıdır

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun sahil kesiminde yapılan çalışmalar ile ilgili Birlik Haber Ajansı’na (BHA) açıklamalarda bulundu. Balıkçı barınağı girişindeki atık su tahliye istasyonunda yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Milletvekili Özel, Feza İnşaat Genel Müdürü Adnan Pekşen’den bilgi aldı.

featured

AK Parti Hatay Milletvekili Özel: Şimdi; siyaset değil Hatay’ı yeniden ayağa kaldırma zamanıdır

Deprem sonrasında zemin sıvılaşması nedeniyle sahil kesiminde oluşan çökmenin yarattığı olumsuzlukları bertaraf etmek için yoğun gayret sarf ettiklerine değinen Milletvekili Özel, “İlgili Bakanlıklarımızın desteği ile, acil olarak deniz suyunun şehre seyrini engellemek amacıyla proje hazırladık. İlk etapta sahil şeridine yapılan istihkam duvarı, deniz suyunun şehre yönelmesini engelledi. Sahil şeridini çepeçevre kuşatacak, kaya bloklarla desteklenen bu beton şerit, akabinde rekreasyon çalışmaları ile farklı sosyal donatılarla şekillendirilecek” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi görev alanında olmasına rağmen, farklı nedenlerle çözümlenemeyen sorunların ilgili kamu kuruluşlarına resmi yazı ile bildirilmesi durumunda gerekli çalışmaların ivedilikle yapılmaya başlandığına dikkat çeken Milletvekili Abdulkadir Özel, “Şimdi; siyaset değil Hatay’ı yeniden ayağa kaldırma zamanıdır. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gerekirken, “Paramız yok” denilerek giderilemeyen sorunlara müdahil oluyoruz. Devletimiz güçlü ve her şeye muktedirdir. İskenderun sahil kesiminde alt yapı %70 oranında hasar görmüş durumda. Nerede sıkıntı var, nereye müdahale edilmesi gerekiyor ilgililer bilmiyor. Balıkçı barınağı yanındaki atık su tahliye istasyonundaki motopompu değiştirdik. Yurt dışından bir motopomp daha geliyor. Sahil kesiminde su birikme sıkıntısını kısmen giderdik. Atatürk Caddesi altından geçen yağmur suyu drenaj kanallarını incelemeye başladık. Hasarlı bölümlerin değişim veya tamiratına yöneleceğiz. Yağmur sezonu başlamadan inşallah çalışmaların büyük bölümünü tamamlayacağız. Vatandaşlarımızın sıkıntılı bir süreçten geçtiğini biliyor, haklı tepkilerini anlayışla karşılıyorum. Tek ricam biraz daha sabır. Şehrimizi birlikte imar edeceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Hatay Milletvekili Özel: Şimdi; siyaset değil Hatay’ı yeniden ayağa kaldırma zamanıdır

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın