TİMBİR’in Azerbaycan temasları sürüyor; Heyet Türk Evi’nde

 TİMBİR’in Azerbaycan temasları sürüyor; Heyet Türk Evi’nde
Okunuyor TİMBİR’in Azerbaycan temasları sürüyor; Heyet Türk Evi’nde

TİMBİR’in Azerbaycan temasları sürüyor

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’nın yanı sıra TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Menderes Demir, TİMBİR Dış İlişkiler Kurulu Başkanı ve Azerbaycan Temsilcisi Agil Alesger’in de hazır bulunduğu toplantıda karşılıklı ilişkiler, gelecekteki iki kardeş ülkenin STK’ları arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin daha da genişletilmesine yönelik bir dizi görüşmeler gerçekleştirildi.

Toplantıda ATEV Başkanı Rüstemhanlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Mart 2023’te imzaladığı 6906 sayılı Kararnamesi ile Türk İnternet Medyaları Birliği’nin (TİMBİR) kuruluşu dolayısıyla Dr. Süleyman Basa’yı tebrik etti.

Rüstemhanlı, Azerbaycan ile kardeş Türkiye arasında devletlerarası kültürün yükselişe geçtiği bir ortamda hizmet vermenin, damarlarında Türk kanı taşıyan her insan için gurur meselesi olduğunu söyledi. Tanzila Rustamkhanlı, Azerbaycan Türkiye Evi’nin ve ana faaliyet yönünün her alanda olduğu gibi kardeş Türkiye’nin sivil toplum kuruluşlarıyla çalışma alanında da ortak faaliyetlerden oluştuğunu söyledi.

Dr. Süleyman Basa ise kuruluşun faaliyetleri hakkında detaylı bilgi vererek, ortak projelerin hayata geçirilmesi yönünde verimli ve karşılıklı yarara dayalı iş birliği ilişkileri kurulması konularına değindi.

Toplantıda Türk devletlerinin sivil toplum alanındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

interpress 85d26ef714a389caf0c7aa8ced696f58 oseu86aq19jf3zt7iknb 640x336 1

interpress 4159f97bc19c55ee748cdc81cf4b5bd5 16pyqgmekrzbuoa72cs3

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın