Toprak Razgatlıoğlu BMW ile siftah yaptı

 Toprak Razgatlıoğlu BMW ile siftah yaptı
Okunuyor Toprak Razgatlıoğlu BMW ile siftah yaptı

Toprak Razgatlıoğlu BMW ile siftah yaptı

Spor – BHA

Avustralya Philip Island’da düzenlenen Superbike Şampiyonası’nın ilk hafta sonunda Toprak Razgatlıoğlu, çıktığı Superpole yarışında yeni takımı Rokit BMW ile ilk kez podyuma çıktı.

Temsilcimiz Toprak, Avustralya’da bu hafta ikincisi düzenlenen Superpole yarışında 5. cepten mücadeleye başladı. Milli sporcu, yarışın henüz birinci turunda ilk yarışın galibi Bulega’yı geride bırakarak 3. sıraya yükseldi. Mücadelenin devamında bulunduğu sırayı kaybetmeyen Toprak, podyumun son basamağında yer aldı.

Damalı bayrağı ilk sırada gören isim Alex Lowes olurken, Andrea Locatelli ikinci sıraya yerleşti. Razgatlıoğlu’nun takım arkadaşı van Der Mark ise yarışı 16. sırada tamamladı.

Podyum hakkında konuşan temsilcimiz, ”Motosikleti geliştirdik, kendimi daha iyi hissediyorum. İkinci yarışta yine podyum mücadelesi vereceğiz.” sözlerini kullandı.

Supersport yarışı iki kez ertelendi

Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu’nun boy gösterdiği Dünya Supersport Şampiyonası’nın bu hafta sonu düzenlenecek son yarışı pist koşulları sebebiyle iki kez ertelendi.

Normal şartlarda 06.30’da başlaması gereken mücadele, önce 07.15’e alındı. Pist üzerindeki yağmur bulutlarının dağılmaması sebebiyle yarış ikinci bir duyuruya kadar tekrar ertelendi. Buna bağlı olarak Superbike Şampiyonası’nın bu hafta sonu olan son yarışı da ileri bir saate alındı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın