Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde

 Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde
Okunuyor Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremden hasar gören illere çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelecek TKKB heyeti, tespit edeceği sorun ve çözüm önerilerini rapor halinde Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklara sunacak.

featured

Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde

 Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Başkan Yardımcısı Necati Binici, depremde hasar gören illere gerçekleştirecekleri çalışma ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’te, 3-4 Kasım tarihlerinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geleceklerini kaydeden Binici, deprem sonrası yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini tespit ederek rapor haline getireceklerini belirtti.

WhatsApp Gorsel 2023 11 01 saat 11.02.02 867e1406

Binici, “Bu illerimizde kamu ve yerel yöneticilerle de görüşmeler gerçekleştireceğiz. Deprem sonrası yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında hazırlayacağımız kapsamlı raporumuzu Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklara sunacağız. Amacımız kamu ve yerel yöneticilerimizle birlikte sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği ile deprem sonrası bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak” dedi.

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın