Türkiye Yat Kaptanları Derneği Başkanı Karagöz: Çocuklara denizi sevdirmemiz gerek

 Türkiye Yat Kaptanları Derneği Başkanı Karagöz: Çocuklara denizi sevdirmemiz gerek
Okunuyor Türkiye Yat Kaptanları Derneği Başkanı Karagöz: Çocuklara denizi sevdirmemiz gerek

Türkiye Yat Kaptanları Derneği Başkanı Yusuf Ziya Karagöz, “Biz deniz ülkesiyiz. Deniz ülkesi olmamız bir şey ifade etmiyor. Denize sahip çıkmamız gerekiyor. Denizi sevmemiz, denizciliğe önem göstermemiz gerekiyor. Özellikle çocuklara denizi sevdirmemiz gerek” dedi.

featured


‘Ankara’ya denizi değil deniz sektörünü getiriyoruz’ mottosuyla Türkiye Yat Kaptanları ve Çalışanları Derneği desteği ile Artı Fuarcılık organizasyonuyla düzenlenen Ankara BOATSHOW Altınpark Fuar ve Kongre Merkezinde ilgi gördü.

5 gün süren ve 200’ün üzerinde yat ve teknenin sergilendiği fuar ile ilgili konuşan Türkiye Yat Kaptanları Derneği Başkanı Yusuf Ziya Karagöz destek veren tüm deniz severlere teşekkür etti. Fuarın ilgi gördüğünü kaydeden ve gelecek yıllarda gördükleri eksiklikleri de gidererek daha kapsamlı organizasyonlar planladıklarını ifade eden Karagöz denizlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Karagöz, şöyle konuştu:

“Biz deniz ülkesiyiz. Deniz ülkesi olmamız bir şey ifade etmiyor. Denize sahip çıkmamız gerekiyor. Denizi sevmemiz, denizciliğe önem göstermemiz gerekiyor. Özellikle çocuklara denizi sevdirmemiz gerek. Deniz sporlarını, deniz sporculuğunu ve yelkeni sadece deniz sporu olarak göstermememiz ve bu algıyı yıkmamız gerekir. Herkes denize girebilir. Ülkenin herhangi bir yerinde denize girmek için hiçbir engel yoktur. Deniz alanında eğitimin sağlanması gereklidir. Deniz hayatımızın her alanındadır” dedi.

WhatsApp Image 2024 05 26 at 20.51.21

WhatsApp Image 2024 05 26 at 20.51.21 1

WhatsApp Image 2024 05 26 at 20.51.13

Türkiye Yat Kaptanları Derneği Başkanı Karagöz: Çocuklara denizi sevdirmemiz gerek


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın