Türkiye’nin yeni üretim üssüne 1 milyarlık yatırım

 Türkiye’nin yeni üretim üssüne 1 milyarlık yatırım
Okunuyor Türkiye’nin yeni üretim üssüne 1 milyarlık yatırım

Türkiye’nin yeni üretim üssüne 1 milyarlık yatırım

Kulu ilçesinde  1 milyar 250 milyon liralık yatırımla kurulacak, pet levha plastik üretimi, sertifikalı tekne üretimi, çocuk parkı ekipmanları üretimi, konteyner laboratuvar üretimi, gıda ambalaj üretimi, dış cephe kaplamaları, prefabrik, hafif çelik yapılar ve telden yarı mamül ürün üretim firmaları yer tahsis sözleşmesi yapıldı. İlçe Kaymakamlığı’nda gerçekleşen imza törenine, Kaymakam Ömer Faruk Canpolat, Belediye Başkanı Murat Ünver, Kulu Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ömer Faruk Yalınız, Belediye Meclis üyeleri ve yetkili firma yetkilileri katıldı.

02112023105537 22072 69245

500 KİŞİLİK İSTİHDAM

Türkiye’nin yeni üretim üssü hedefinde ilerleyen Kulu Organize Sanayi Bölgesi yatırım yapma taahhüdü 1 milyar 250 milyon TL olan ve 500 kişilik istihdam taahüdü ile başvuru yapan 8 firmadan 5’i ile yer tahsis sözleşmesi imzalandı. 2024 yılının ilk çeyreğinde ise firmalar yatırımlarının startını verecek.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Canpolat, “1 milyar 250 milyon TL başlangıç yatırımı yapmayı taahhüt eden firmalarımız ile tahsis sözleşmesi imzaladık. Firma yetkililerimize teşekkür ediyor, ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın