Yaşam şartları her geçen gün daha da kötüleşmektedir

 Yaşam şartları her geçen gün daha da kötüleşmektedir
Okunuyor Yaşam şartları her geçen gün daha da kötüleşmektedir

Tanriverdi: Yaşam şartları her geçen gün daha da kötüleşmektedir

Hakan BAKAR/SİVAS – BHAAk Parti Sivas İl Başkanı Tanrıverdi, İsrail’in, 10 Ekim 2023’te ilan ettiği abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ile alakalı parti binasında basın açıklaması düzenledi.

Tanrıverdi, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları sonucunda; çocuk, genç, yaşlı, kadın ve erkek 700’ü aşkın kişinin hayatını kaybettiğini ve yüzlerce kişinin de yaralandığını belirterek, “Dünya, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik devam eden ablukanın altında yaşayan masum sivillerin acılarını görmektedir. İsrail’in Gazze’ye uyguladığı bu abluka, uzun yıllardır devam eden bir insan hakları ihlali ve insani krizin sonucu oluşmuştur. Gazze halkı, yıllardır temel haklarından mahrum bırakılmış ve yaşam şartları her geçen gün daha da kötüleşmektedir”. Şeklinde ifade etti.

387028762 702682798559359 3793811285994027372 n

Başkan Tanrıverdi, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde yaşayan insanların, temel ihtiyaçlara erişimlerinin sınırlanması, elektrik ve su kesintileri gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, “Gazze’de ibadethaneler, hastaneler, okullar, hepsi acımasızca vurulmaktadır. Bu durum, masum sivillerin hayatlarını tehdit etmektedir. Ateşe benzin dökmenin, hele hele sivilleri ve sivil yerleşim yerlerini hedef almanın kimseye bir faydası olmayacaktır. Gazze Şeridi’ndeki ablukanın sonlandırılması ve Gazze halkının yaşam şartlarının iyileştirilmesi için uluslararası toplumun çabalarını artırması gerekmektedir. Gazze halkı, barış ve adalet isteğiyle direnişini sürdürmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da girişimleriyle uluslararası toplum, Gazze’deki insanların temel haklarına saygı gösterilmesi ve onların daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için gereken adımları atmaya davet edilmektedir”. İfadesini kullandı.

Başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin Devleti’nin hayata geçirilmesinin gerektiğine değinen Başkan Tanrıverdi, “1967 sınırları temelinde bağımsız ve coğrafi bütünlüğe sahip, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin Devleti’nin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu konuda geç kaldığımız her gün, maalesef bölgemiz çatışma, kan ve gözyaşı girdabından kurtulamayacaktır. Sivil yerleşimleri hedef almayı doğru bulmuyoruz. Savaşın da bir ahlakı vardır. Abluka uygulamaları savaş ahlakına uymamaktadır. Abluka savaş değil katliamdır. Sivilleri cezalandırmak kimseye kazandırmaz. Masumlar ölmesin, daha fazla kan akmasın. Bölgede etkili tüm aktörleri, barışın tesisi için sorumluluk almaya çağırıyoruz. Biz var olan gücümüz ve çıktığı kadar avazımızla Daha Adil Bir Dünyanın Mümkün olduğuna dair inancımızı tüm meydanlarda söylemeye devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın