Yayman: Çiftçinin derdi benim derdimdir

 Yayman: Çiftçinin derdi benim derdimdir
Okunuyor Yayman: Çiftçinin derdi benim derdimdir

Yayman: Çiftçinin derdi benim derdimdir

Milletvekili Yayman mesajında; “İklimi, verimli toprakları ve stratejik önemiyle cennet vatanımız Türkiye ve serhat şehrimiz Hatay bizim en kıymetli hazinemizdir. Bu bereketli topraklar en kaliteli tarım ürünlerinin yetişmesine imkân sağlamıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Milli ekonominin temeli ziraattır.” sözleriyle, tarım sektörünün ülkemiz ekonomisinin temel taşı olduğunu belirtmiştir.

“Çiftçinin sorunu var”

Bugün çiftçi günü ancak çiftçinin çok sorunu var. Girdi maliyetleri çok yüksek ve ürün para etmiyor. Bende bir çiftçiyim ve Gerçekten çiftçi çok zor durumda. Ülkemizin geleceği için bu sorunları çözmek zorundayız..

Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden çiftçilerimiz her zaman baş tacımızdır.

Tarım olmazsa dünya olmaz

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir.

Bu kapsamda ilimizde tarımsal faaliyetleri geliştirmek için çalışmalar yapmakta, projeler yürütmekte; üreten, refah ve huzurlu bir toplum için sabır, samimiyet ve emeği harmanlayan insanoğlunun en kadim mesleği olan çiftçiliği desteklemeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, emekleriyle toprağı yoğuran, sezonları süresince alın terini eksik etmeyen, soframıza gelen her türlü nimette büyük emeği geçen ve emeklerini, üretime dönüştüren tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol kazançlı, bereketli, sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ea2294b7 4eb2 4c37 b647 52a6f2dd151c

61af59df 55bb 4193 8a85 23ca80a4af84

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın