Zorluk derecesi yüksek bir maç olacak

 Zorluk derecesi yüksek bir maç olacak
Okunuyor Zorluk derecesi yüksek bir maç olacak

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut: Zorluk derecesi yüksek bir maç olacak

Milli takımlarda 5 oyuncunun bulunduğunu vurgulayan Palut, Zeqiri’nin döndüğünü, diğer oyuncuların Perşembe günü takıma katılacağını belirtti.

Kayserispor maçı öncesinde Pinchi’nin sakatlığı olduğunu, Mithat Pala’nın kırmızı karet vezası nedeniyle kadroda olamayacağını ifade etti.

Her maçın zorluk derecesinin yüksek olduğuna işaret eden İlhan Palut, “Kayserispor deplasmanı zor bir deplasman. Sezon başlangıç kadrosu son derece güçlü. Sakatlık ve takımdan ayrılmalar nedeniyle zorluklar yaşamaya başlamışlardı. Son günlerde transferi açarak bu sorunu çözdüler. Milli arada oyuncuların takıma adaptasyonu konusunda bayağı yol aldıklarını düşünüyorum. Kayseri deplasmanı zor ve iyi mücadele etmemiz lazım. Dönem dönem iç sahada kazanmak isteyeceklerdir ve buna karşı koymamız gerekecek. Dönem dönem biz ofansif kendi oyunumuzu oynamamız gerekecek. Zorluk derecesi yüksek bir maç olacak. İnşallah güzel bir sonuç ile oradan ayrılırız.

IMG 20231017 WA0015

Ligin son iki maçında kendi oyunlarını oynayamadıklarını değerlendiren Palut, “Ligin son maçında çok erken 10 kişi kaldık. Maç başka bir noktaya gitti ama genel anlamda takım oyun disiplininden memnunum. Bazı maçlarda istediğimiz sonuçları aldık ama oyunu domine etme, hücum futbolunda oyunu sonlandırma da daha yol almamız gerektiğini görüyorum. Bunun için çalışmaları sürdürüyoruz. Daha yeni bir ekibiz. Bugünden yarına olacak bir gelişim değil. Gelişim sürecinde saha sonuçları bizim adımıza kabul edilebilir. Biz kendimizi lig sıralamasında güzel yerde tutacak sonuçları almaya devam edeceğiz. Lig sıralaması için planlama yapmıyoruz. Kayserispor maçı dışında orta ve uzun vade planlamamız yok.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın