Çalışmalar gece gündüz devam ediyor

 Çalışmalar gece gündüz devam ediyor
Okunuyor Çalışmalar gece gündüz devam ediyor

AK Parti Milletvekili Muammer Avcı: Çalışmalar gece gündüz devam ediyor

ZONGULDAK – BHA 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer AVCI, TBMM’de genel kurul çalışmalarının tamamlanmasının ardından Zonguldak’a dönerek Kilimli- Muslu tünellerini ziyaret edip, yerinde incelemelerde bulundu.

Yüklenici firma yetkililerden bilgiler alarak incelemelerde bulunan Milletvekili Muammer Avcı, “ 3000 metrelik giriş, 3000 metrelik dönüş olmak üzere altı bin metrelik bir tünel açımı söz konusu olacak. Şuanda tünel açılımı deniz kısmı 1400 metre, iç kısım 1390 metre durumundadır. Görüyoruz ki tünelin aşağı yukarı yarısına gelmiş durumdayız.” dedi.

a79bc6a2 4f22 4e5a 8821 4a24447fe905

Milletvekili Muammer Avı’ nın açıklamalarının tamamı şöyle;

”Zonguldak’ımızı Filyos’a, Filyos Vadisi Projesine bağlayacak olan ve iki etaptan oluşan Kilimli-Muslu, Muslu-Filyos arasındaki çalışmalar için bütün tünellerimizi ziyaret ettik. Bildiğiniz üzere büyük bir heyecanla takip ettiğimiz Kilimli-Muslu’muza bağlayan bir projemiz var. 3000 metrelik giriş, 3000 metrelik dönüş olmak üzere altı bin metrelik bir tünel açımı söz konusu olacak. Şuan da tünel açılımı deniz kısmı 1400 metre, iç kısım 1390 metre durumundadır. Görüyoruz ki tünelin aşağı yukarı yarısına gelmiş durumdayız.

Buradaki çalışmalar yüz yetmiş personelle devam ediyor. Hız kesmeden gece- gündüz devam eden bir çalışma var. İnşallah bundan sonrada hız kesmeden devam edecek. Kurban Bayramı’ndan sonra inşallah Muslu, Zonguldak yönüne doğru da ikinci etap olarak gördüğümüz yani tünenin iki taraflı çalışması sağlayacak organizasyonumuz başlayacak.”

Zonguldak-Filyos arası 16 dakikaya inecek

Muammer Avcı açıklamalarına şu sözlerle devam etti,

”Bilindiği üzere şu anda biz Muslu’yla Filyos arasında yedi artışı tünel yapıyoruz. Gidiş geliş 14 olan tünel sayısını , projede yaptığımız tadilat ile birlikte tünel sayımızı 5 giriş, 5 bölüşe indirdik. Proje genelinde ise; tünel açılımı 18.500 metre olacak. Şu anda bunun 7.930 metresini açmış durumdayız. Diğer yandan biz hem tüneli açıyoruz hem de akabinde nihai kaplama dediğimiz çalışmaları da bir yandan yapıyoruz. Bu seviyemizde 3330 metre seviyesinde ilerlemiş durumdayız. Önemle belirtmeliyim ki; Artvin’den başlayıp İstanbul’a kadar devam eden Karadeniz Sahil Yolu’nun önemli bir aksını teşkil ediyor bu yol ve bizim Zonguldak’tan Filyos’a 16 dakika gibi bir zaman içerisinde ulaşımı kolaylaştıracak bir projeden bahsediyoruz.”

Zonguldak Kuzeyin yıldızı olacak

Muammer Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğluna teşekkür etti,

”Bu vesileyle; bu projenin yapılması talimatını bizzat kendisi veren Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, yakın takipleri için Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na, yüklenici firmada çalışan tüm personelimize teşekkür ediyoruz.
Bu projeyle birlikte biz biliyoruz ki Zonguldak’ımız özellikle istihdam anlamında çok büyük bir açığını yüklenecektir.

Her şey Zonguldak’ımızın Türkiye Yüzyılında Kuzey’in Yıldızı olması için.

Saygılarımla…”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın