ÇOMÜ’de Araştırma Dekanlığı açıldı

 ÇOMÜ’de Araştırma Dekanlığı açıldı
Okunuyor ÇOMÜ’de Araştırma Dekanlığı açıldı

ÇOMÜ’de Araştırma Dekanlığı açıldı

BİROL GÜNGÖRDÜ / ÇANAKKALE – BHA

Araştırma Dekanlığının açılışı; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, ÇOMÜ Yöneticileri, akademik ve idari personelin katılımıyla Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM)’da yapılan törenle gerçekleşti.

02052024 2 0001

Araştırma Dekanlığı Dekanı Doç. Dr. Sercan Karav üniversitenin araştırma potansiyelini artırmak ve projeleri koordine etmek noktasında Araştırma Dekanlığının çok önemli bir rol oynayacağını belirtti.

02052024 2 0002

Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu bugün, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin tarihinde önemli bir dönüm noktasına şahitlik ediyoruz ve Araştırma Dekanlığını açıyoruz diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

02052024 2 0003

Her zaman daha iyisini yapmak için çalışıyoruz

Üniversitemizin; eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı faaliyetlerini uluslararası ölçekte ve kalite odaklı bir şekilde gerçekleştirme hedeflerimiz için çalışıyoruz.  Bugün  burada bunun önemli bir adımını daha gerçekleştiriyoruz. Üniversiteler sadece bilgi aktarmak ve eğitim vermekle kalmaz, aynı zamanda bilgi üretmenin ve topluma katkıda bulunmanın da önemli birer aracıdır. Bu bilinçle, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak her zaman daha fazlasını yapmaya, daha iyisini hedeflemeye çalışıyoruz.

02052024 2 0005

Hedefimiz; sürdürülebilir bir araştırma ekosistemi oluşturmak

Araştırma Dekanlığının kurulmasıyla birlikte, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi planlı ve programlı bir şekilde yürüteceğiz.  Bu bağlamda üniversitemizde sürdürülebilir bir araştırma ekosistemini tüm birimlerimizin katılımıyla gerçekleştireceğiz. Farklı fakülte ve bölümler arasında iş birliğini ve koordinasyonu sağlayarak, araştırma altyapımızı güçlendireceğiz. Ayrıca, yurt içi ve yurt dışı araştırma kurum ve kuruluşlarıyla iş birliklerimizi geliştirerek, uluslararası alanda da söz sahibi olmayı hedefliyoruz. Rektör Erenoğlu’nun konuşmasının ardından Dekanlığın açılışı gerçekleşti.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın