Şebinkarahisar’a Doğalgaz Boru Hattı Geliyor

 Şebinkarahisar’a Doğalgaz Boru Hattı Geliyor
Okunuyor Şebinkarahisar’a Doğalgaz Boru Hattı Geliyor

Şebinkarahisar’a Doğalgaz Boru Hattı Geliyor

GİRESUN-BHA

ŞEBİNSİAD Başkanı Müjdat Karayılan yaptığı yazılı açıklama ile Şebinkarahisar doğalgaz boru hattındaki gelişmeyi duyurdu. Karayılan, Erzincan’dan başlayacak hattın Çamoluk ve Alucra’dan geçerek Şebinkarahisar’a kadar uzanacağını söyledi.

Açıklamada “Uzun süre beklediğimiz Şebinkarahisar’ımıza doğalgaz konusu çok şükür taşımalı olarak kavuştuk ve artık evlerde yanmaya başladı. Bazı hemşerilerimizin taşımalı doğalgazdan endişeleri mevcuttu. Her fırsatta da başta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır’ın da söylediği gibi ilk önce taşımalı olacak sonra boru hattı muhakkak geleceğini belirtmişti.

O Ilcemize Dogalgaz Boru Hatti Geliyor 1 O Ilcemize Dogalgaz Boru Hatti Geliyor 27 Nisan 2024 Resmi Gazetede çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile doğalgaz boru hattı için acele kamulaştırma kararı alınmıştır.

Hayırlı Uğurlu Olsun

Bu kararı almada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın Bakanımız Mehmet Fatih Kacır’a ve emeği geçen tüm milletvekillerimiz, bürokratlarımız ve diğer paydaşlara huzurlarınızda teşekkür ederiz” denildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın